Riskuj! - vědomostní hra

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 2 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 2. 2. 2019 v 01.08
Podobné hry
 
Vědomostní hra jak pro jednotlivce, tak pro týmy!

Pravidla

Televizní hra Riskuj je všem velice dobře známá. Je několik hráčů, kteří si vybírají otázky z různých okruhů, na které by chtěli zodpovědět. Jedná se o vědomostní otázky kde s počtem bodů za zodpovězení stoupá i obtížnost.

Otázky z různých okruhů musí být vedoucími připravené dopředu, nejlépe vytisknuté na papíře se správnými odpověďmi. Otázky by měli odpovídat věkové kategorii hráčů, mohou být klidně typu a/b/c, kolik okruhů a políček s body bude ve hře je pouze na vedoucích.

Hru můžou hrát jak jednotlivci proti sobě, tak týmy, klidně po 10 lidech a více. Náhodně, či jednoduchým Kámen-Nužky-Papír se rozhodne, jaký tým je na tahu a ten si vybírá první otázku z nějákého okruhu za určitý počet bodů. Otázka je moderátorem prečtena a tým má např. 30 vteřin (to je opět na vedoucích) na to zodpovědět otázku, odpoví-li špatně, body jsou jim odečteny, odpoví-li správně, body jsou přičteny. Týmy které jsou na tahu se mezi sebou radí, ostatní týmy jsou potichu. Jde se podle hodinových ručiček a na řadě je další tým. Hru je možné ukončit kdykoliv (nicméně je nutné dojet kolo, aby to bylo spravedlivé). Hru po ukončení vyhrává tým s největším počtem bodů.

Celá herní plocha se promítá projektorem na bílou stěnu, či plátno. Program, který je v příloze umožní snadno promítnout herní plochu a současné skóre týmů. Program je velice jednoduchý na ovládání, může se ovládat 2 způsoby. Pokud disponujete operačním systémem Windows 10, můžete zvolit ovládání sekundárním oknem a to přesunete na druhou plochu, kterou můžete vytvořit stisknutím Win + Tab, docílí se tak velice čistého promítání herní plochy bez jakéhokoliv přerušování (projektor by měl snímat první plochu, vy by jste měli v poklidu ovládat hru na ploše druhé). Druhý typ ovládání je ovládání kurzorem na samotné herní ploše, klikáte levým či pravým tlačítkem.

Pokud by váš systém přiložený soubor detekoval jako virus, či jako neověřený soubor, zvolte možnost "tomuto souboru věřím", nebo něco takového. Program je mnou samotným naprogramovaný a žádné viry neobsahuje.

Program je ke stažení zde: https://mega.nz/#!MtVglArJ!5CCb6jL5UNBWzw0WV7fTgbGjuCVjq3uB8zh9cYIo9_o
nebo v příloze stránky této hry.
Potřeby: Notebook, projektor, vytisknuté otázky, stopky
Hru přidal: spoky
Zdroj nebo autor: Pavla Séška Chaloupková, Daniel Rojek
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!