Avengers: ENDGAME

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 20 až 100
Délka: Do 34 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 13. 5. 2019 v 22.20
Dostaňte toho přerostlýho Taťku šmoulu s poškrabanou bradou!

Pravidla

Před samotnou hrou se vymyslí několik super-schopností. Hraje-li se hra v oddílech, pak super-schopností musí být tolik, kolik je členů v každém oddílu. Z toho některé jsou ze své podstaty útočné a některé obranné.
Příklad útočných: blesky, oheň, nadlidská síla úderu pěsti, laserový paprsek z očí apod. blbosti.
Příklad obranných: zmrazení, magnetické pole, silové pole atd. atd.
Každý člen oddílu si vylosuje nějakou schopnost a tu si ponechá po celou dobu hry. Jednotlivým schopnostem lze také například pro rychlejší orientaci přidat nějakou speciální značku a tu pak nakreslit hráči na čelo třeba voskovkou.
Záporáci jsou Thanosovi vojáci, kteří mají různou odolnost a k jejich zničení je třeba vynaložit útoku jednoho nebo více Avengerů s různými super-schopnostmi. Thanosovi vojáci jsou rozmístěni na papírcích v lese po stromech v určitém prostoru. Ke zneškodnění takového vojáka je třeba, aby se okolo stromu shromáždili ti Avengeři, jež jsou na papírku uvedeni třeba právě formou speciálních značek a okolo stromu utvořili na 3 vteřiny uzavřený kruh. Tři vteřiny musejí nahlas odpočítat. Každý oddíl bojuje za sebe a snaží se získat co nejvíce lístků se záporáky. Při přípravě hry je třeba dopředu si rozmyslet kolik bude záporáků, jak budou mocní a tím pádem tedy kolik Avengerů k jejich zdolání (kolik Avengerů tolik bodů za vojáka) bude třeba a podle toho omezit počet hráčů z každého oddílu v hracím poli. Zneškodněného Thanosova vojáka si vítězní Avegeři berou zpět ke svému oddílu a musejí jít všichni. Do výsledného hodnocení se počítá celkový počet bodů. Je jasné že Avengeři se v rámci oddílu informují, kde je jaký voják a kolik Avengerů s jakými super-schopnostmi je třeba.
Pro ztížení se v prostoru pohybují Thanosovi útočné lodě, které střílí (papírové koule, plastové míčky). Zasažený Avenger musí odběhnout pro nový život (splnění úkolu např.). Útočné lodě je také možné zneškodnit, ale těch Avengerů bude třeba hodně, možná celý oddíl.

A Thanos? Ten bude na konci hry, jako třešinka na dortu. Budou se na něj muset vrhnou všichni.
Potřeby: papíry, kreslicí potřeby, papírové koule, super-schopnosti
Hru přidal: Žába
Zdroj nebo autor: Avengers: Endgame (měl sem co dělat, abych se za ty 3 hodiny v kině nepočůral :)
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!