Ponorky

Počet hráčů12moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 243 hodnocení72
%

Autor:
Zdroj: čiko
Zapsáno:
Zhléhnuto: 22302 krát (7 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, Pro zasmání
Potřeby: šátek pro každého
Řídit ponorku v hlubině není jednoduché, ale může se to ukázat jako zábava. Poslepu s šátky.

Pravidla

Prvním úkolem je vytvořit ponorky. Jejich ideální počet (aby hra byla rozumně hratelná) je 3 - 4. Hráče rozdělíme tedy do stejně velkých skupin.

Jak ponorka vypadá?
Hráči si stoupnou za sebe do zástupu a chytnou za pas nebo za ramena kolegu stojícího před ním. Všichni až na posledního v zástupu mají zavázané oči šátkem. Poslední má funkci kormidelníka a řídí ponorku.

Jak se ponorka ovládá?
Skupina (ponorka) si předem domluví signály, které budou řídit její pohyb. A protože pod vodou není nic slyšet, musí to být neverbální signály (např. poklepání na levé rameno = zatoč doleva, ťuknutí do zad = stůj). Jeden speciální signál bude vyčleněn pro "vystřelení torpéda". Signály vysílá kormidelník a každý z ponorky musí předat signál dopředu (signály se vysílají postupně a než dojdou na začátek k ponorky, dochází k jejich zpoždění). Kormidelník ani ostatní části ponorky nesmí mluvit!! Jakmile signál "vystřel torpédo" dojde k prvnímu v zástupu (začátek ponorky), ten se stává torpédem, opouští ponorku a běží co nejrovněji dokáže. Snaží se zasáhnout cizí ponorku. Vystřelením torpéda se ponorka zkracuje o jeden článek. Každá ponorka má tolik torpéd z kolika se skládá lidí - 3. (tzn. základem lodi je kormidelník + dva články ponorky - tato ponorka už nemůže střílet)

Kdy je ponorka potopena?
Ponorka je potopena, pokud je zasažena torpédem (stačí jakýkoliv dotyk s kýmkoliv z ponorky) nebo pokud se roztrhne (rozdělí se na 2 a víc částí - nepočítá se při vystřelení torpéda) nebo pokud narazí do vraku (viz níže).
Je-li ponorka potopena, hráčí si mohou rozvázat oči a sednou si na zem tam, kde skončili - tvoří vrak. Nadále musí však vydržet v tichosti.

Začátek hry?
Ponorky jsou rozmístěny do krajů vytyčeného území tak, aby byly všechny zhruba stejně od sebe (čím dál, tím líp). Na pokyn "teď" se ponorky musí rozjet.

Konec hry?
Hra končí, když ve hře zůstane poslední ponorka, nebo pokud jsou už všechny ponorky bez torpéd.

Cíl hry?
Zůstat co nejdéle ve hře a sestřelit co nejvíce ponorek (aby nedocházelo k zašívání:o))

Bezpečnost
Hru musí řídít jeden poměrně schopný organizátor, který dává pozor na vystřelená torpéda a srážky ponorek s případnými překážkami.

Hra měla zatím vždy, když jsem ji pořádal, poměrně velký úspěch a bavila. Rozhodně nezůstalo u zahrání jednoho kola. Obecně platí, že čím větší počet lidí, tím lepší hra je, lépe se organizuje a hlavně lépe vypadá:o)
 

Alternativní pravidla

: Zní to skvěle - určitě vyzkouším.
Nicméně napadlo mě, že vystřelená torpéda by vzhledem k bezpečnosti určitě měla udělat jen pár kroků (počet předem dán), kdyby měla jen "utíkat", tak je to hodně nebezpečné (některé šílenější děti by byly schopny běžet naplno dokud by nepotkaly strom :-) ) Taky menší ponorka má poměrně velkou výhodu v tom, že se s ní o dost snadněji manipuluje - vyšší rychlost a nižší reakční čas. Co kdyby si použité torpédo sundalo šátek a v tichosti se zařadilo na konec svojí ponorky (za kormidelníka) tak, aby velikost ponorky zůstala zachována?
: Hráči v ponorce se nemusí klepat na ramena apod. pro řízení lodi a střílení, postačí požít švihadla, kterého se hráči budou držet a kapitán ponorky je bude řídit třeba jako koně :-) A na čtvercovém poli může být v každém rohu jeden tým, tedy čtyři a šijou do sebe, ale vždy mohou vystřelit jen jedno torpédo a až po jeho sebrání, na místu kolize, mohou střílet dál. Je to supr :-)

Komentáře

: Joo, já jsem na táboře narazila hlavou do stanu :D :D
: moc dobra hra deti to bavilo :-)
: tuhle hru budeme hrát na táboře !!!!!:cosi::hura: Už se na ni těšíííííííííím !!!!!
:pozor: Na zranění si dáme bacha !!!!!!!!!!!:):)
: tadle hra je taky fajne....pajso! dobrej nápad dík moc :tralala::tralala::tralala:
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!