Ledový obr

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 3 až 15
Délka: Do 12 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 6. 9. 2020 v 21.18
Odlehlou vesnici v horách zaplavila lavina. Ubozí vesničané zůstali uvěznění uprostřed náměstí. A k tomu všemu se ze své hory blíží ledový obr, aby vesničany unesl! Dokážete vaše sousedy ochránit, když je celá ves pod haldami sněhu?

Pravidla

Příprava:
Na zemi se udělá z lan několik ploch, které budou představovat místa s odklizeným sněhem. V ideálním případě by měly plochy tvořit dohromady větší kruh. Doprostřed tohoto kruhu se umístí vesničané představovaní například tenisáky. Ideální počet je kolem pěti, ale množství vesničanů se může měnit podle schopností hráčů. Cca 15 až 20 metrů od okraje takto vzniklé vesnice se umístí obrova hora. Viz Obr. Dále se do prostoru vesnice nahází několik papkoulí.

Pravidla:
Hráči se rozdělí na strážné a obry. Nejlepší poměr je asi 3:1 nebo 4:1. Např. při hře 4 hráčů budou 3 hráči strážní a 1 ledový obr. Počet a poměry protistran je ale možné (snad i doporučené) měnit, podle schopností a stáří hráčů. Pravidla nejsou nijak striktní a je hlavně na Vás, jak si v nich cokoliv upravíte.
Úkolem strážných je ochránit vesničany tím, že zabijí obra. To znamená trefit ho papkoulemi tolikrát, kolik má životů. Strážní ale mají několik omezení. Hru začínají se 2 papkoulemi a v průběhu hry nesmí mít v rukou víc než 2 najednou. Dále nesmí odejít mimo plochy s odklizeným sněhem označenými lany. Mohou přeskakovat z jedné plochy na druhou, ale nesmí stoupnout mimo ně. Strážní tedy mohou sbírat papkoule i mimo místa označená lany, pokud se přitom nedotknou země mimo tyto plochy. Posledním pravidlem je, že strážní mají 3 životy. Pokud je trefí papkoule, přichází o 1 život a musí si dřepnout a přestat hrát. Když se takto zraněného strážného dotkne jeden z jeho kolegů, může dál pokračovat ve hře. Jakmile by strážný přišel o všechny 3 životy, vypadává ze hry úplně.
Úkolem ledového obra je unést všechny vesničany (tenisáky). Toho může docílit dvěma způsoby. Za prvé může vyřadit ze hry všechny stráže, nebo je alespoň všechny najednou zranit, tak aby si nemohli navzájem pomoct, pak mu už nikdo nebude bránit v únosu všech vesničanů. Za druhé může po jednom odnášet vesničany z náměstí na svou horu. Mezi tím se samozřejmě může dál bránit papkoulemi, které má na začátku hry 3. Během hry pak může v rukou držet neomezené množství papkoulí a též je narozdíl od strážných může sbírat po celé herní ploše. Ledový obr má při hře proti 3 hráčům 15 životů a při hře proti 4 hráčům 20 životů. Je doporučené, aby si počítal kolikrát byl trefený a zároveň, aby i strážní počítali počet svých zásahů. Je to dobrá kontrola pro fair play i pro chaotické bitvy.
Potřeby: papkoule, lana
Hru přidal: Kačer
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!