Pohádka

Počet hráčů825
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 25 hodnocení52
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 8172 krát (3 denně)
Parametry: Do místnosti, K ohni či posezení, Pro zasmání, Slovní
Potřeby: žádné
Jeden hráč vypráví příběh, jména a výroky hrdinů doplňují náhodně ostatní hráči

Pravidla

Jazykově nadaný, vypravěčsky schopný, improvizátorsky talentovaný a celkově dostatečně střelený hráč dostane roli vypravěče. Má určitý čas, aby si přibližně připravil příběh či jeho kostru - nejlépe pohádkový.

Ostatní hráči si mezitím sednou dokolečka a každý vymyslí jednu postavu a jeden její citát. Postavy mohou být jak smyšlení hrdinové z pohádek, příběhů, knih, filmů, pověstí, mýtů a kdovíodkudještě, tak skuteční lidé známí z historie, z politiky, z kultury.
Následně každý hráč pošle jméno své postavičky spoluhráči po své levé ruce, citát své postavičky pošlou napravo. Sám přijme postavičku od hráče napravo a citát zleva. Své vlastní hodnoty zapomene a pamatuje si jen ty, které přijal.

Vypravěč začne vyprávět svůj příběh. Vždy, když potřebuje jméno nějaké postavy, ukáže levou rukou na jednoho z hráčů - posluchačů. Ten vysloví jméno postavy, které si pamatuje z první fáze hry. Tato postava pak figuruje v příběhu. S citáty je to podobné - kdykoliv v 'pohádce' má někdo něco říct, ukáže vypravěč pravou rukou a získá tak od jednoho z hráčů potřebnou repliku.
Místo levé a pravé ruky bývá vhodnější používat prázdnou ruku a ruku držící nějaký předmět.

Jedna drobná komplikace je, že postavy nesmí příliš mluvit, zato se musí rychle střídat - na každou postavu totiž připadá jen jedna replika:)

Úspěch hry závisí zejména na schopnostech vypravěče. Vždycky vznikne bizarní a iracionální slátanina, ale aby měla hlavu a patu, to vyžaduje určité umění.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: To vypadá dobře, skusím to :-)
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!