Keep talking and nobody explodes v realitě

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 6 až 16
Délka: Do 34 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 27. 5. 2023 v 17.47
 
Jedná se o týmovou hru, která vychází ze stejnojmenné počítačové hry. První skupina je v místnosti s bombou, která brzy vybuchne. Druhá skupina se nachází mimo klubovnu s manuálem na její zneškodnění. Pomocí vysílaček musí obě skupiny spolupracovat na získaní kódu pro deaktivaci bomby.

Pravidla

Hráče rozdělíme na dvě skupiny/družiny po cca šesti hráčích.

První skupina bude v uzavřené místnosti, na stole bude bomba s číselnou klávesnicí a časovačem, který bude odpočítávat čas do "výbuchu". Dále dostane vysílačku a abecedu s Morseovou abecedou.

Bomba je aplikace na mobilu, kde je možné nastavit libovolný číselný kód a dobu na zneškodnění bomby. Časový limit do "výbuchu" bomby nastavte dle náročnosti úkolů a věkové kategorii hráčů. V našem případě to bylo 15 minut. Odkaz na aplikaci přikládám zde.

Druhá skupina se bude nacházet mimo klubovnu u lavičky, aby měla nějaké stanoviště. Bude mít u sebe manuál na zneškodnění bomby, mapu okolí a vysílačku.

Manuál na zneškodnění bomby je papír, na kterém jsou napsané úkoly/otázky, následně z každé odpovědi dostanou číslo, z kterého sestaví kód na zneškodnění bomby. Ukázkové manuály přikládám v příloze.

Příklad úkolů:
1. Kolikátého května se slaví den vítězství? (Správná odpověď 8)
2. Místo označené na mapě. (na mapě budou mít křížek, když tam doběhnou najdou tam papírek s číslem 3)
3. 5x26-126 = 4
Kód na zneškodnění bomby je 834.

U variant úkolů záleží na věkové kategorii hráčů a vaší kreativitě, je důležité, aby se při jejich plnění zapojili všichni členové i ti co jsou v místnosti. Doporučuji využít i prvky v místnosti, aby skupinka musela hledat odpověď i vevnitř.

Hra začíná po spuštění časovače na mobilu a končí "výbuchem" bomby nebo její deaktivací. Následně se skupiny vymění, aby si zkusily obě varianty ve hře.


Tipy na závěr:
Vyrobte bombu, my jsme tuto hru hráli v rámci celoroční hry zaměřené na Minecraft, tudíž naše bomba byla TNT z papírové krabičky, na které jsem položil mobil a propojil je kabelem na nabíjení.
Myslete na bezpečnost, venkovní skupina se pohybovala po městě, doporučuji ke každé skupině dozor rádce.
Důležité je správně odhadnout čas na deaktivaci bomby. Pokud ho bude moc, skupiny vyřeší úkoly s velkou rezervou, naopak při nedostatečném času dojde k brzkému "výbuchu" bomby. Nejlepší je dostat děti pod tlak, aby bombu zneškodnili v posledních deseti vteřinách, poté si hru určitě užijí. Při dalším kole je dobré čas podle potřeb poupravit.
Potřeby: mobil s aplikací na zneškodnění bomby, 2x vysílačky, 2x manuál na zneškodnění bomby
Hru přidal: Jonáš
Zdroj nebo autor: Steel Crate Games a Jonáš
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!