Ahoj Pepo

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 6 až moc
Délka: Neurčitelná
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 14. 10. 2007 v 23.19
Hra, kde hlavními postavami jsou Pepové, Tikové, Blikové a Šokové a kde si procvičíte zádové svaly...

Pravidla

Hráči se posadí v tureckém sedu (je to pohodlnější pro pozdější blikání apod.) do kruhu. Počáteční informací pro všechny je, že každý se jmenuje Pepa. První hráč (kdokoli v kruhu) položí otázku druhému hráči po své levici : 'AHOJ PEPO', načež mu dotázaný odpoví : 'CO JE, PEPO?' a první hráč opět odpoví 'ŘEKNI TO PEPOVI'.

Druhý hráč se teď stává dotazujícím se a pokládá otázku třetímu hráči (po levici) 'AHOJ PEPO', on odpoví 'CO JE, PEPO?', 'ŘEKNI TO PEPOVI.... a takto to pokračuje v co nejrychlejším sledu otázek a odpovědí, než nastane okamžik, kdy to někdo splete.
Dotyčný se z PEPY stává TIKEM a začne se v sedu kývat dopředu dozadu (při druhém omylu je stádium BLIK - ke kývání se přidají ruce, jenž při bujné fantazii hráčů blikají, a třetí stádium je ŠOK - ke kývání a blikání se přidá krouživý pohyb trupem)... Čímž se mění jména hráčů a začíná pletení jazyků a rychlý spád rolí:)

...hráč, který udělal chybu začíná dotazování : 'AHOJ PEPO', po levici odpoví 'CO JE TIKU' , tik odpoví 'ŘEKNI TO PEPOVI' a takto to pokračuje dále až je nakonec z PEPŮ stanou ŠOKOVÉ, kteří hru opouští a zůstávají jen ti pohotoví....

....smyslem hry je uvědomit si jména dvou lidí, kteří sedí po Vaší levici, nenechat se rozptýlit pohyby hráčů, uvědomit si , kdo bliká a kdo pouze tiká a tak.....

....buďte si jistí, že se zachvíli budete cítit jako parta slabomyslných kamarádů a ani nebudete vědět kdo jste:)
... jo a hra končí když zbydou poslední 2 hráči
Hru přidala: Blanch
Zdroj nebo autor: cyklisťák v Orlických horách
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!