Městská hra v centru Brna

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 6 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 12. 6. 2024 v 20.30
 
Zcela obyčejná městská hra týkající se památek a institucí v centru v centru Brna

Pravidla

Průběh:
Hráče rozdělíme na 4 rovnoměrné skupinky. Ideální počet hráčů ve skupince je 4 - 5. Křížovka použitá pro tuto hru je rozdělena na 4 části. Každá skupina dostane svoji mapu a křížovku. Jelikož jsme měli mladší děti, které nejsou z Brna, tak s každou skupinkou chodil vedoucí, který jim v nouzi pomohl. Výhodou je pokud vedoucí není rovněž v Brně poprvé. V popisu křížovky bude k příslušnému číslu nějaký popis budovy, instituce, památky v centru Brna. Měly by dojít k tomu místu, které je tam popsáno a doplnit slovo (nebo slova) podle hádanky. Dejte si časový limit do kdy se musíme sejít třeba že to nebudou mít. My jsme měli limit 1 hodinu se srazem na Moravském náměstí. Nám tento časový limit bohužel nestačil, takže bych doporučil jeho navýšení. Samozřejmě závisí na věku dětí a na tom jak dané prostředí znají. Výsledná šifra nás má dovést na Jižní vyhlídkový altán na Špilberku, takže pokud potřebujete něco někam schovat a dostat se k tomu nějakou zajímavou formou, tato hra je pro vás.

Do přílohy na pravý panel přikládám křížovku (+ vyplněnou). Mapu si můžete stáhnout z webu Turistického informačního centra města Brna na tomto odkaze. Mapa se dá získat fyzicky i v infocentru zdarma. Bohužel se mi nepodařilo vychytat, aby mapa nic neprozradila, takže je potřeba lihovkou nějaké popisy začernit. Zde je seznam infocenter. Zde je odkaz na mapu, kde se nachází stanoviště.

Příklad jak by to mělo vypadat:
V hádance bude:
12. Na ulici Radnická se nachází Stará radnice. V průjezdu věže je zavěšeno jedno mýtické zvíře. Napište o jaké se jedná.
A doplní: DRAK

Slova zadávejte dohromady a písmo CH je jako jeden znak.

Konec:
Cílem hráčů je projít co nejvíce míst, vyplnit křížovku a zjistit hádanku. Úkoly jsou postaveny tak, že všechno se dá zjistit na místě.
Potřeby: Vytisknutá křížovka a mapa (případně mapa z infocentra)
Hru přidal: Bobr
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!