Na pašeráky

Počet hráčů12moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 16 hodnocení47
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4373 krát (2 denně)
Parametry: Do terénu, Pohybová, Honička, Bojovka
Potřeby: žádné
Hra, při které proti sobě hrající družiny musí spolupracovat.

Pravidla

Děti se rozdělí do několika družin - ty představují země, z kterých pašeráci pocházejí (minimum je 3, ale aby se hra dala hrát, je lepší, když je družin tak pět) a každá družina bude označena jednou barvou (každá jinou). Každá družina dostane několik (podle toho, jak dlouho chcete hrát, ale tak asi 50) papírků - pašované zboží, které budou nít stejnou barvu jako jejich družina. Poté se všechny družiny vydají do lesa (nebo jiného nepřehledného terénu) a najdou si tam místo o velikosti cca 10x10m, které si označí barevnými fáborky, provázkem atd. Do tohoto území smí vstoupit pouze členové příslušné barvy.

Jakmile má každá družina označené své teritorium (nemělo by být dál něž 200m od ostatních družin - to by měl ohlídat vedoucí), začína hra. Účelem této hry je získat co nejvíce papírků jiných barev, které ale můžete dostat jen výměnou za papírky své barvy.

Z každého družstva vyběhne vyždy určitý počet hráčů (záleží na počtu hráčů v družině, ale na označeném stanovišti musí vždy zůstat minimálně jedna osoba, která hlídá zásobu papírků před případnými vetřelci). Každý hráč má u sebe JEDEN papírek své barvy. Úkolem je
a) zjistit, kdy se nachází teritoria ostatních družin
b) výměnou za svůj papírek získat papírek jiné barvy, který ale musí donést do svého teritoria

Hru hráčům ztěžují policisté (vedoucí), kteří běhají všude a chytají pašeráky bez ohledu na barvu. Pokud některý policista chytí pašeráka (stačí, když se ho dotkne), musí mu pašerák odevzdat pašované zboží (je jedno, zda je to papírek vlastní nebo získaný) a utíkat zpět do svého území, kde si vezme další papírek a může běžet dál.

Vyhrává ta země (to družstvo), které má nejvíce papírků jiných barev (vlastní se nepočítají) - za každý papírek 2 body. Potom se spočítá, kolik pašovaného zboží této země mají ostatní a za každý takový kus se odečte 0,5 bodu.
Př. Modří mají 25 červených papírků, 10 zelených a 5 žlutých. Ostatní družiny mají celkem 30 modrých papírků - tedy 50+20+10-15=65bodů
za zjištění, kde se nachází teritorium jiných se přičítá 5-10 bodů

Zvláštní plusové body za to, že má skupina papírky od všech barev.


Hru je možno oživit tím, že se papírky označí za nějaký druh pašovaného zboží :-) (jen vysvětlujte světluchám, co je to morfium :-) )
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Pro Hanku, není to jedno, kvůli vedoucím, kteří chytají pašeráky a sbírají papírky. Takže se počty vyměněného zboží rovnat nemusí, i když mění v kurzu 1:1.
: Není zbytečné odečítat za papírky svého týmu? Vždyť počet papírků, které chybí jednomu týmu se rovná počtu, který získali, za předpokladu, že měnili v kurzu 1:1.
: Tuhle jsme hráli i když trochu jinak a je to fakt super děcka se při ní perfektně vyblbnou.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!