Na pašeráky

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 12 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 22. 10. 2007 v 21.37
Hra, při které proti sobě hrající družiny musí spolupracovat.

Pravidla

Děti se rozdělí do několika družin - ty představují země, z kterých pašeráci pocházejí (minimum je 3, ale aby se hra dala hrát, je lepší, když je družin tak pět) a každá družina bude označena jednou barvou (každá jinou). Každá družina dostane několik (podle toho, jak dlouho chcete hrát, ale tak asi 50) papírků - pašované zboží, které budou nít stejnou barvu jako jejich družina. Poté se všechny družiny vydají do lesa (nebo jiného nepřehledného terénu) a najdou si tam místo o velikosti cca 10x10m, které si označí barevnými fáborky, provázkem atd. Do tohoto území smí vstoupit pouze členové příslušné barvy.

Jakmile má každá družina označené své teritorium (nemělo by být dál něž 200m od ostatních družin - to by měl ohlídat vedoucí), začína hra. Účelem této hry je získat co nejvíce papírků jiných barev, které ale můžete dostat jen výměnou za papírky své barvy.

Z každého družstva vyběhne vyždy určitý počet hráčů (záleží na počtu hráčů v družině, ale na označeném stanovišti musí vždy zůstat minimálně jedna osoba, která hlídá zásobu papírků před případnými vetřelci). Každý hráč má u sebe JEDEN papírek své barvy. Úkolem je
a) zjistit, kdy se nachází teritoria ostatních družin
b) výměnou za svůj papírek získat papírek jiné barvy, který ale musí donést do svého teritoria

Hru hráčům ztěžují policisté (vedoucí), kteří běhají všude a chytají pašeráky bez ohledu na barvu. Pokud některý policista chytí pašeráka (stačí, když se ho dotkne), musí mu pašerák odevzdat pašované zboží (je jedno, zda je to papírek vlastní nebo získaný) a utíkat zpět do svého území, kde si vezme další papírek a může běžet dál.

Vyhrává ta země (to družstvo), které má nejvíce papírků jiných barev (vlastní se nepočítají) - za každý papírek 2 body. Potom se spočítá, kolik pašovaného zboží této země mají ostatní a za každý takový kus se odečte 0,5 bodu.
Př. Modří mají 25 červených papírků, 10 zelených a 5 žlutých. Ostatní družiny mají celkem 30 modrých papírků - tedy 50+20+10-15=65bodů
za zjištění, kde se nachází teritorium jiných se přičítá 5-10 bodů

Zvláštní plusové body za to, že má skupina papírky od všech barev.


Hru je možno oživit tím, že se papírky označí za nějaký druh pašovaného zboží :-) (jen vysvětlujte světluchám, co je to morfium :-) )
Hru přidala: Terdule
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!