Obchod se smůlou

Počet hráčů1025
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 35 hodnocení60
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 8123 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pro zasmání, S násilnými prvky
Potřeby: žádné
Taková smůla, to je mrcha. Lepí se k sobě, pustit se nechce, prodavač to nemá lehké.

Pravidla

Na začátku hry vybereme prodavače, nejlépe jedince dobré fyzické konstrukce. Jeden další hráč (může to být i vedoucí) pak dělá zákazníka.
Zbytek hráčů se rozdělí do skupinek (kusů smůly), něco mezi čtyřmi a osmi lidmi na jednu. Každá smůla bude potřebovat jeden pevně vzrostlý strom nebo sloup. Pro vylepšení atmosféry pak doporučujeme, aby si každá smůla vymyslela, o jakou smůlu se jedná (místo původu, strom původu atd.) a na co je dobrá.
Jednotlivé smůly potom oblepí strom nebo sloup - jeden hráč se jej co nejpevněji chytne, druhý se chytne prvního hráče, třetí toho druhého atd. Vznikne jakýsi zástup pevně se držících smoláků. Zda povolíte, aby se i druhý či třetí hráč držel sloupu, dosáhne-li na něj, to je na vás.
Poté přichází na scénu zákazník. Chvíli si vybírá mezi smůlami, rozmlouvá s prodavačem o tom, která by pro něj byla nejvhodnější, kolik která smůla stojí apod. Nakonec si vybere jeden zdroj smůly a určí množství. Prodavač jde a pokusí se jeho zakázku splnit - tedy urvat z masy lidí tolik hráčů, kolik si zákazník objedná. Když se mu to podaří, zákazník se rozhodne, že potřebuje ještě nějakou další smůlu, popřípadě spokojeně odejde a přijde jiný zákazník. Pokud se mu to nedaří, bude dobré vyměnit prodavače.
Zákazníci by si buď měli vybírat rovnoměrně mezi všemi smůlami (potom hra nebude mít vítěze), nebo je možné dát určitý časový limit, např. jednu minutu, po kterou se prodavač snaží smůlu zpracovávat, než to vzdá a oznámí zákazníkovi, že tahle nějak nejde a že zkusí raději tu další (potom vyhrává ta smůla, která vydrží nejdéle nebo kterámá po určitém počtu kol pořád nejvíce lidí).
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: to může být docela maso:-D
: Je to velice dobrá hra :) :)
: vipadá to velice zajímavě, určitě to na schůzce zkusím
: je podobná hra která se jmenuje dýně a cíl je urvat co nejvíc členů skupiny u stromu...........:-D
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!