Obchod se smůlou

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 10 až 25
Délka: Do 34 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 14. 11. 2007 v 23.24
Taková smůla, to je mrcha. Lepí se k sobě, pustit se nechce, prodavač to nemá lehké.

Pravidla

Na začátku hry vybereme prodavače, nejlépe jedince dobré fyzické konstrukce. Jeden další hráč (může to být i vedoucí) pak dělá zákazníka.
Zbytek hráčů se rozdělí do skupinek (kusů smůly), něco mezi čtyřmi a osmi lidmi na jednu. Každá smůla bude potřebovat jeden pevně vzrostlý strom nebo sloup. Pro vylepšení atmosféry pak doporučujeme, aby si každá smůla vymyslela, o jakou smůlu se jedná (místo původu, strom původu atd.) a na co je dobrá.
Jednotlivé smůly potom oblepí strom nebo sloup - jeden hráč se jej co nejpevněji chytne, druhý se chytne prvního hráče, třetí toho druhého atd. Vznikne jakýsi zástup pevně se držících smoláků. Zda povolíte, aby se i druhý či třetí hráč držel sloupu, dosáhne-li na něj, to je na vás.
Poté přichází na scénu zákazník. Chvíli si vybírá mezi smůlami, rozmlouvá s prodavačem o tom, která by pro něj byla nejvhodnější, kolik která smůla stojí apod. Nakonec si vybere jeden zdroj smůly a určí množství. Prodavač jde a pokusí se jeho zakázku splnit - tedy urvat z masy lidí tolik hráčů, kolik si zákazník objedná. Když se mu to podaří, zákazník se rozhodne, že potřebuje ještě nějakou další smůlu, popřípadě spokojeně odejde a přijde jiný zákazník. Pokud se mu to nedaří, bude dobré vyměnit prodavače.
Zákazníci by si buď měli vybírat rovnoměrně mezi všemi smůlami (potom hra nebude mít vítěze), nebo je možné dát určitý časový limit, např. jednu minutu, po kterou se prodavač snaží smůlu zpracovávat, než to vzdá a oznámí zákazníkovi, že tahle nějak nejde a že zkusí raději tu další (potom vyhrává ta smůla, která vydrží nejdéle nebo kterámá po určitém počtu kol pořád nejvíce lidí).
Hru přidal: Okoun
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!