Stříhaná / Jan ken pon

Počet hráčů612
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 38 hodnocení73
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 6973 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová
Potřeby: žádné
Hra dvou týmů proti sobě za použití kámen-nůžky-papír technologie

Pravidla

Oba dva týmy stojí proti sobě na základních čárách. Mezi čárami je tak 30-metrová vzdálenost. Je dobré, aby měli hráči mezi sebou určené pořadí (buď čísly, nebo tím, že stojí v zástupu za sebou místo v řadě).
Na start se přední hráči obou týmů rozeběhnou proti sobě. V bodě, kde se potkají (asi v polovině), si navzájem 'střihnou'. Vítěz běží dál, poražený se musí vrátit na svoji čáru. V okamžiku, kdy je zřejmé, kdo vyhrál, vybíhá z týmu poraženého další hráč, aby co nejdříve zastavil vítěze (asi ve třech čtvrtinách) a opět si s nim střihnul. Pokud vítěz opět vyhraje, pokračuje dál a naproti mu vybíhá další protivník.
Tým skóruje, když jeho člen doběhne až k základní čáře soupeře. Je dobré určit bod např. dva metry před ní, jehož dosažení stačí ke skórování, pomůže to pak vyhnout se sporům o to, zda už byl na čáře či ne, když byl zastaven protihráčem. Teoreticky řečeno totiž nikdo nikdy na čáru nedoběhne, pouze se jí limitně blíží.
Také není od věci včas se dohodnout na modelu stříhání 'kámen nůžky teď' nebo 'kámen nůžky papír teď', různí lide to znají totiž různě.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: dobrá hra, ale mám jednu otázku: ked beží posledný z daného mužstva, tak keby prehrá, tak sa musí vracať späť na svoj štart, lebo to je blbosť, aby sa vracal späť, kedže je posledný a hned znova bežať naspäť, ako to hrávate? lebo ked sme to hrali s deckami na stretku, tak sme to spravili tak, že ten posledný jednoducho bežal dalej bez ohľadu na to, či vyhral alebo prehral. dakujem za odpoved :)
: Výborná hra, hrajeme s dětma na táboře :-)
: Já znám stříhání jen a pouze Kámen, nůžky, papír. Nevím, kdo vymyslel ještě to teď na konci.8-)
: Hráli jsme ji an adapťáku i na táboře a je naprosto úžasná!!!
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!