Stříhaná / Jan ken pon

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 6 až 12
Délka: Do 12 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 6. 5. 2006 v 00.42
Podobné hry
Hra dvou týmů proti sobě za použití kámen-nůžky-papír technologie

Pravidla

Oba dva týmy stojí proti sobě na základních čárách. Mezi čárami je tak 30-metrová vzdálenost. Je dobré, aby měli hráči mezi sebou určené pořadí (buď čísly, nebo tím, že stojí v zástupu za sebou místo v řadě).
Na start se přední hráči obou týmů rozeběhnou proti sobě. V bodě, kde se potkají (asi v polovině), si navzájem 'střihnou'. Vítěz běží dál, poražený se musí vrátit na svoji čáru. V okamžiku, kdy je zřejmé, kdo vyhrál, vybíhá z týmu poraženého další hráč, aby co nejdříve zastavil vítěze (asi ve třech čtvrtinách) a opět si s nim střihnul. Pokud vítěz opět vyhraje, pokračuje dál a naproti mu vybíhá další protivník.
Tým skóruje, když jeho člen doběhne až k základní čáře soupeře. Je dobré určit bod např. dva metry před ní, jehož dosažení stačí ke skórování, pomůže to pak vyhnout se sporům o to, zda už byl na čáře či ne, když byl zastaven protihráčem. Teoreticky řečeno totiž nikdo nikdy na čáru nedoběhne, pouze se jí limitně blíží.
Také není od věci včas se dohodnout na modelu stříhání 'kámen nůžky teď' nebo 'kámen nůžky papír teď', různí lide to znají totiž různě.
Hru přidal: Okoun
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!