Definice krásy

Počet hráčů515
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyNáročná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 5 hodnocení66
%

 
Autor:
Zdroj: vlastní výmysl
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4358 krát (2 denně)
Parametry: Hra pro učení či vzdělávání, Morální / sociální, Rukodělková / tvořivá
Potřeby: pracovní listy, paíry, tužky
interaktivní přemítání o vlastních názorech na krásno

Pravidla

Hra z balíčku "Estetika", do nějž patří i "Galerie kýče", "Procházka dějinami krásy" a "Lov na krásu"

Hra je vhodná jako úvod do bloku věnovaného estetice na schůzce, výpravě či táboře.
Účastníci dostanou za úkol vytvořit vlastní definici krásy, např. "pro mne je krásné pouze to, co je žluté, větší než dva metry a má to hlubokou filosofickou myšlenku". Pro inspiraci jim můžeme posyktnout citáty od moudrých hlav o kráse (stačí zadat "estetika" do wikipedie:)). Když každý svou definici vyrobí, rozmístíme papíry s napsanými definicemi po místnosti a následuje volba té nejlepší, nejzajímavější. Každý z účastníků má k dispozici např. 3 bodovací nálepky, které může nalepit k těm definicím, které se jim nejlépe zamlouvají. Po skončení volebního období vyhlásíme favorita.
V další části hry účastníci dostanou "pracovní list", který by jim měl pomoci zamyslet se nad vlastními postoji ke kráse.

Návrh pracovního listu:

Krásno a ošklivo podle………………

Definice krásy (moje nebo cizí, která mi připadá nejvýstižnější):

K následujícím kategoriím si doplň příklady (nemusí být přímo konkrétní, stačí charakterizovat), které jsou podle Tebe krásné/ošklivé, případně se zamysli nad tím, jak korespondují s definicí.


 krásná/ošklivá žena krásný/ošklivý muž krásné/ošklivé místo v přírodě krásné/ošklivé město krásná/ošklivá stavba krásná/ošklivá hudba krásný/ošklivý film krásná/ošklivá kniha(báseň)


Účastníci dostanou čas k vyplnění, k podmalovaání je dobré pustit příjemnou instrumentální hudbu. V kolektivech, které spolu běžně fungují (družina, kmen)následuje diskuze o tom, co kdo napsal, která bývá velmi obohacující a zajímavá a rozvíjí vztahy v kolektivu a napomáhá vzájemnému poznání jeho členů.
Aktivitu můžeme ještě zpestřit tím, že účastníkům dáme za úkol, aby si přinesli obrázky věcí, které jim připadají krásné, a mohou si pak na čtvrtku vytvořit svou vlastní galerii krásy.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!