Definice krásy

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 5 až 15
Délka: Do 111 minut
Příprava: Náročná
Zapsáno: 31. 1. 2008 v 21.26
interaktivní přemítání o vlastních názorech na krásno

Pravidla

Hra z balíčku "Estetika", do nějž patří i "Galerie kýče", "Procházka dějinami krásy" a "Lov na krásu"

Hra je vhodná jako úvod do bloku věnovaného estetice na schůzce, výpravě či táboře.
Účastníci dostanou za úkol vytvořit vlastní definici krásy, např. "pro mne je krásné pouze to, co je žluté, větší než dva metry a má to hlubokou filosofickou myšlenku". Pro inspiraci jim můžeme posyktnout citáty od moudrých hlav o kráse (stačí zadat "estetika" do wikipedie:)). Když každý svou definici vyrobí, rozmístíme papíry s napsanými definicemi po místnosti a následuje volba té nejlepší, nejzajímavější. Každý z účastníků má k dispozici např. 3 bodovací nálepky, které může nalepit k těm definicím, které se jim nejlépe zamlouvají. Po skončení volebního období vyhlásíme favorita.
V další části hry účastníci dostanou "pracovní list", který by jim měl pomoci zamyslet se nad vlastními postoji ke kráse.

Návrh pracovního listu:

Krásno a ošklivo podle………………

Definice krásy (moje nebo cizí, která mi připadá nejvýstižnější):

K následujícím kategoriím si doplň příklady (nemusí být přímo konkrétní, stačí charakterizovat), které jsou podle Tebe krásné/ošklivé, případně se zamysli nad tím, jak korespondují s definicí.


 krásná/ošklivá žena krásný/ošklivý muž krásné/ošklivé místo v přírodě krásné/ošklivé město krásná/ošklivá stavba krásná/ošklivá hudba krásný/ošklivý film krásná/ošklivá kniha(báseň)


Účastníci dostanou čas k vyplnění, k podmalovaání je dobré pustit příjemnou instrumentální hudbu. V kolektivech, které spolu běžně fungují (družina, kmen)následuje diskuze o tom, co kdo napsal, která bývá velmi obohacující a zajímavá a rozvíjí vztahy v kolektivu a napomáhá vzájemnému poznání jeho členů.
Aktivitu můžeme ještě zpestřit tím, že účastníkům dáme za úkol, aby si přinesli obrázky věcí, které jim připadají krásné, a mohou si pak na čtvrtku vytvořit svou vlastní galerii krásy.
Potřeby: pracovní listy, paíry, tužky
Hru přidala: Veve.jpp
Zdroj nebo autor: vlastní výmysl
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!