Stolní tanková bitva

Počet hráčů2moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 100 hodnocení78
%

Autor:
Zdroj: můj kolega z práce Michal Polák (kdysi ji hrál se svým oddílem v Unhošti)
Zapsáno:
Zhléhnuto: 12910 krát (4 denně)
Parametry: Do místnosti, Seznamovací, Rukodělková / tvořivá, Stolní / desková / papírová
Potřeby: Hrací kostka (klasická, nebo ještě lépe desetistěnná); pro každého hráče: krabička od sirek, 1 sirka nebo špejle, gumička (obyčejný tenký gumový kroužek z papírnictví).
Bitva s krabičkami od sirek a gumičkami

Pravidla

Tuto hru lze považovat za námět vhodný k doplnění dalších pravidel. Její popis jsem dostal od kolegy, který ji hrával se svým oddílem v Novém Strašecí.

Mohou proti sobě bojovat dvě skupiny, nebo také jednotlivci. Každý hráč má na stolní desce svůj "tank", který představuje krabička od sirek s jednou sirkou vystrčenou ven jako s dělem.

Hráči střílí po ostatních tancích gumičkami (klasicky "přes palec"). Střílet smí pouze z místa svého tanku a pouze ve směru děla svého tanku. Počítají se zásahy. Tank může mít stanoven maximální počet zásahů které "vydrží". Hra se odehrává v kolech a ve střílení se hráči pravidelně střídají. Hráči hází kostkou o kolik centimetrů může jejich tank v rámci jednoho kola na herní desce popojet.

Cílem hry je na hrací desce dobít základnu soupeřů - oblast nakreslená při okraji herní desky. Tj. například dostat se do této oblasti předem stanoveným počtem tanků. Zásah gumičkou může lehký tank z krabičky od sirek docela slušně odmrštit. Hru lze zpestřit dalšími překážkami a terénními nerovnostmi na hrací desce (na stole). Mohou stačit třeba hromádky knížek jako skaliska, ale fantazii a tvořivosti se meze nekladou.

Poznámka:
v oddíle v Novém Strašecí byla hra tak oblíbená, že si na ní vyráběli ze dřeva speciální "pistole" na střílení gumiček. Asi něco jako klacík s držátkem a jednoduchým kohoutkem na uvolnění gumičky. Podrobnější popis bohužel nemám :-)
 

Alternativní pravidla

: Základna soupeřů by mohla být postavena z krabiček od sirek a tank by ji měl z určité vzálenosti gumičkou sestřelit. Tím by mohla skončit hra.

Komentáře

: Teď jsme hráli s poupravenými pravidly - moc se nám to líbilo ;)
(5ti letá, 9ti letý, 11ti letá a já 14ti letá.)
Z krabiček od sirek a pružinek od propisek byly tanky, sirkami se střílelo. Základny byly také z krabiček od sirek (popř. z houbiček na mytí nádobí). Každá základna měla 5 životů (sirky) a po "zboření" hráč, jehož byla "zničená" základna, přestal hrát.
: mi si na jedné družiové výpravě postavily každý vlastní tank. donesl jsem karton, papíry lepidlo a špejle na stavbu, podmínky byly takové: délkya 6cm, šířka 3-5cm výška min 1cm. potom sim každý z 6cm špejle a pružinky z propicky udělal střelu, tak že na jeden konec špejle se nalepila malá kuole z izolepy(asi 5mm), a z druhé strany se nasunula pružinka. když se prostrčila ůzkým proužkem kartonu a natáhla tak to sřílelo asi tak 3m. dořešili jsme ještě pravidla a sehráli spoustu bitev. skvělá hra doporučuji.
: Jůůůů, to je ale pěkná hra, už se na ni nemůžu dočkat :hura: Díky!
: jak tady Ondra psal, udelal to jako polotovar, tak se trochu snazte, zapojte hlavy domyslete si to, ale pro inspiraci, treba ja sem to hral tak, ze si kazdej pred tahem urcil, co bude chtit delat:

1 jenom popojet(hod kostkou kolik padne, tolik jede(jednotka pohybu byla delka krabicky od sirek((tanku)) a k tomu se muze este pootocit o max 90 stupnu)(muze vzdy)

2 pootocit se o vic jak devadesat stupnu(muze vzdy)

3 strilet(musi hodit 3 a vice)

4 jet a strilet(musi hodit 5 nebo 6)

a cilem bylo sestrelit budovu z prazdnych krabicek od sirek jak uz tady nekdo psal v alternativnich pravidlech

detem se to moc libilo a zabije se tim dost casu...

tak se snazte, a jestli vymyslite neco jinyho, tak sem s tim
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!