Stolní tanková bitva

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 2 až moc
Délka: Do 34 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 5. 2. 2008 v 23.08
Bitva s krabičkami od sirek a gumičkami

Pravidla

Tuto hru lze považovat za námět vhodný k doplnění dalších pravidel. Její popis jsem dostal od kolegy, který ji hrával se svým oddílem v Novém Strašecí.

Mohou proti sobě bojovat dvě skupiny, nebo také jednotlivci. Každý hráč má na stolní desce svůj "tank", který představuje krabička od sirek s jednou sirkou vystrčenou ven jako s dělem.

Hráči střílí po ostatních tancích gumičkami (klasicky "přes palec"). Střílet smí pouze z místa svého tanku a pouze ve směru děla svého tanku. Počítají se zásahy. Tank může mít stanoven maximální počet zásahů které "vydrží". Hra se odehrává v kolech a ve střílení se hráči pravidelně střídají. Hráči hází kostkou o kolik centimetrů může jejich tank v rámci jednoho kola na herní desce popojet.

Cílem hry je na hrací desce dobít základnu soupeřů - oblast nakreslená při okraji herní desky. Tj. například dostat se do této oblasti předem stanoveným počtem tanků. Zásah gumičkou může lehký tank z krabičky od sirek docela slušně odmrštit. Hru lze zpestřit dalšími překážkami a terénními nerovnostmi na hrací desce (na stole). Mohou stačit třeba hromádky knížek jako skaliska, ale fantazii a tvořivosti se meze nekladou.

Poznámka:
v oddíle v Novém Strašecí byla hra tak oblíbená, že si na ní vyráběli ze dřeva speciální "pistole" na střílení gumiček. Asi něco jako klacík s držátkem a jednoduchým kohoutkem na uvolnění gumičky. Podrobnější popis bohužel nemám :-)
Potřeby: Hrací kostka (klasická, nebo ještě lépe desetistěnná); pro každého hráče: krabička od sirek, 1 sirka nebo špejle, gumička (obyčejný tenký gumový kroužek z papírnictví).
Hru přidal: Ondra
Zdroj nebo autor: můj kolega z práce Michal Polák (kdysi ji hrál se svým oddílem v Unhošti)
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!