Na veverku

Hru přidal: DODO
Zapsáno: 12. 2. 2008 v 08.45
Zhléhnuto: 11627 krát (4 denně)
Parametry: Na ven, Pohybová, Honička
Potřeby: lano cca 2-3m, strom nebo tyčka na uvázání,tužky nebo něco na ten způsob
Kradení věcí od stromu

Pravidla

Jeden člověk je veverka. Veverce zavážeme lano kolem pasu a druhým koncem lano přivážeme ke stromu (nebo tyčce nebo něčemu podobnymu, kolem čeho je jakž takž bezpečné se pohybovat). Podle délky lana je vymezená hrací plocha. Je dobré, aby kolem té věci, kam jsme uvázali veverku, nebyly žádné další překážky - to je pak o ústa. Pokud tam bude jeden nebo 2 stromy, nic se nestane ;)

Na hrací ploše (podle délky lana, tedy aby tam veverka dosáhla) rozhážeme ořechy - tužky (nebo taky třeba papírové koule nebo něco podobného, co se dá ukrást. My jsme to hráli s tužkama, ale je celkem jedno, co tam dáte). Když se začne hrát, hráči mají za úkol ukrást veverce co nejvíc oříšků, zatímco veverka se je snaží chytat. Hra končí, když veverka nemá ořechy.

Počet ořechů, které může jeden hráč vzít není omezený, ale když se veverka zloděje dotkne, musí všecky ořechy zase vrátit.

Dá se to různě zkomplikovat - např. že když je zloděj chycen veverkou, musí někam běžet nebo něco udělat. Nebo taky, když někdo ukradne ořech, musí ho odnést na určité misto apod. ... To je na vaší fantazii :))
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!