Brouci Kousáci

Počet hráčů2moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 42 hodnocení70
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 7320 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Honička
Potřeby: kartičky s obrázky brouků podle počtu hráčů, cca sedm kartiček na osobu, píšťalka, fáborky na označení pole
Naší oblíbenou hrou jsou Brouci kousáci. V této hře je klasické sbírání kartiček v ohraničeném poli ozvláštněno pravidlem, že brouci se smí sbírat jen ústy...

Pravidla

Příprava hry: Na začátku musíme ohraničit území v lese, pro zajímavější hru to může být i mírně do kopce a složitější terén je určitě výhodou. V hracím poli rozmístíme kartičky s brouky a to do výšky max. jednoho metru. Kartičky nijak neschováváme, měly by být celé vidět.

Pravidla: Hru zahájí vedoucí hvizdem na píšťalku. Hráči mají za úkol nasbírat co nejvíce kartiček bez pomoci rukou. Jediný povolený způsob sbírání je tedy ústy. Kartičky se smí nosit jen po jedné, hráči si je dávají na svou hromádku umístěnou mimo hrací pole. Vedoucí může kdykoli písknout a zavolat libovolné číslo (např. deset). Pak začne odpočítávat do jedničky (10, 9, 8, 7, 6, ...1!) a do té doby musí být všichni hráči pryč z pole. Kdo to nestihne, musí jednu kartičku odevzdat. Konec hry označuje dvojí písknutí. Vítězí ten, kdo má nejvíce kartiček.

Pozn.: Brouci kousáci musí být namalováni pastelkami, pozor na jedovaté fixy a jiné barvy, které by člověk neměl jíst.
 

Alternativní pravidla

: My jsme hrali se tremi druhy karticek - broucinek, broucek a brouk. Broucinek byl nejmensi, toho unesl jen jen hrac, broucek byl vetsi, takze ho museli prinest dva hraci najednou a brouk byl nejvetsi a toho nesli tri hraci najednou. Samozrejme to bylo take bodove ohodnoceno 1, 2 a 3 (3 body za brouka)..:)
: my to jeste hrali ze na kazde karticce bylo cislo a tu karticku mohl odnyst jen ten pocet lidi jake tam bylo to cislo a take to znamenalo pocet bodu. ale chce to se lip znat neb je to nekdy trochu nechutny kdyz to nesete treba v sesti ale je to sranda..
: parádní hra, hráli sme ji na Chrobáky dobráky - za minus 1 bod a Larváky motáky - ti byli za plus 2 body. tohle se ovšem sdělilo dětem na konci hry. Legendou bylo, že les je zaplaven škudci a je potřeba je všechny pochytat.

Komentáře

: Velmi zábavné je, když uděláte ty lístečky malé a děti je poté musí nosit pomocí brčka v puse (přisát) :-))
: Tahle hra tu je pod jmenem Kousaci od Zelwice...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!