Tanky

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 16 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 7. 5. 2006 v 11.46
Parametry: Do terénu, Bojovka
Podobné hry
 
Perfektní bojovka s několika rolemi

Pravidla

Příprava:
Organizátor si musí podle počtu hráčů vytisknout nebo napsat tabulky s vlastnostmi jednotlivých rolí (přiložený soubor tanky.doc nebo viz níže). Dále jsou potřeba lístečky na životy.

Území:
Hraje se v členitém terénu na ploše přibližně 1 kilometr čtverečný (podle počtu a zdatnosti hráčů). Území musí být cestou nebo jinak rozděleno na dvě stejně velké a i jinak vyrovnané poloviny.

Před hrou:
Hráči se rozdělí na 2 stejně početná a silná družstva. V rámci družstva dostane každý hráč jednu roli - tank, dělo, samopal, rez, mina, protichemka, pěšák, štáb. Pokud je hráčů víc, můžou se všechny role kromě štábu opakovat.

Každá role má určité vlastnosti:
- Tank zničí dělo, pěšáka, protichemku, samopal a může být zničen minou a rezem.
- Dělo zničí samopal, pěšáka, protichemku a může být zničeno rezem, minou a tankem.
- Samopal zničí pěšáka, protichemku a může být zničen rezem, minou, tankem, dělem.
- Rez zničí dělo, samopal, minu, tank a může být zničen protichemkou.
- Mina zničí dělo, samopal, protichemku, tank, pěšáka a může být zničena rezem.
- Protichemka zničí pěšáka, rez a může být zničena dělem, samopalem, minou a tankem.
- Pěšák zničí štáb a může být zničen minou, tankem, samopalem, dělem a protichemkou.

Když jsou role rozděleny, má družstvo za úkol co nejlépe ukrýt štáb na své polovině. Ten se pak už nesmí přesunovat. Štáb u sebe má propisku a před hrou všem hráčům podepíše jeden roh jejich papírku, který představuje život. Pak už může hra ve stanovený čas začít.

Hra:
Cílem hry je objevit nepřátelský štáb (objevit ho může kterýkoliv hráč) a pak ho pěšákem zničit (pěšák se ho dotkne). Když se dva hráči navzájem dotknou, zjistí podle tabulky kdo koho zničil. Vítěz souboje utrhne poraženému podepsaný roh lístečku se životy a poražený si musí jít ke štábu nechat podepsat nový roh. Nepřítel ho samozřejmě může sledovat a tak by si hráč bez života měl dávat pozor, aby nevyzradil štáb. Každý hráč má tedy 4 životy. Může se také stát, že se hráči v klidu rozejdou (například když se setkají 2 tanky a podobně). Zkoušeli jsme hrát i původní variantu, kdy místo dotyku stačilo na nepřítele zavolat, ale ta se nám neosvědčila.

Zpočátku jsou role nepřátelských hráčů neznámé, ale s ubíhajícím časem se většina rolí prozradí a hráči tak vědí, před kým raději utíkat a koho naopak pronásledovat. Nejhůř je na tom samozřejmě pěšák, kterého zničí skoro všichni.

Souboj se může odehrát kdekoliv po celém herním území, nezáleží na které polovině. Poloviny jsou důležité jen pro ukrytí štábu.

Zdánlivou nevýhodou hry je její složitost. Hráči si ale rychle zvyknou a právě díky různým rolím se tanky jen tak neohrají. Hra dostane úplně jiný rozměr, když se hráči obléknou do maskáčů a namaskují si obličej ( ;

Za obrázky kartiček jednotlivých rolí děkujeme PAMPELIŠCE
Potřeby: tabulky s vlastnostmi rolí, papírky na životy
Hru přidal: Swišť
Zdroj nebo autor: Nikiho vypečené hry
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!