Tanky

Počet hráčů16moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 134 hodnocení84
%

 
Autor:
Zdroj: Nikiho vypečené hry
Zapsáno:
Zhléhnuto: 21985 krát (6 denně)
Parametry: Do terénu, Bojovka
Potřeby: tabulky s vlastnostmi rolí, papírky na životy
Perfektní bojovka s několika rolemi

Pravidla

Příprava:
Organizátor si musí podle počtu hráčů vytisknout nebo napsat tabulky s vlastnostmi jednotlivých rolí (přiložený soubor tanky.doc nebo viz níže). Dále jsou potřeba lístečky na životy.

Území:
Hraje se v členitém terénu na ploše přibližně 1 kilometr čtverečný (podle počtu a zdatnosti hráčů). Území musí být cestou nebo jinak rozděleno na dvě stejně velké a i jinak vyrovnané poloviny.

Před hrou:
Hráči se rozdělí na 2 stejně početná a silná družstva. V rámci družstva dostane každý hráč jednu roli - tank, dělo, samopal, rez, mina, protichemka, pěšák, štáb. Pokud je hráčů víc, můžou se všechny role kromě štábu opakovat.

Každá role má určité vlastnosti:
- Tank zničí dělo, pěšáka, protichemku, samopal a může být zničen minou a rezem.
- Dělo zničí samopal, pěšáka, protichemku a může být zničeno rezem, minou a tankem.
- Samopal zničí pěšáka, protichemku a může být zničen rezem, minou, tankem, dělem.
- Rez zničí dělo, samopal, minu, tank a může být zničen protichemkou.
- Mina zničí dělo, samopal, protichemku, tank, pěšáka a může být zničena rezem.
- Protichemka zničí pěšáka, rez a může být zničena dělem, samopalem, minou a tankem.
- Pěšák zničí štáb a může být zničen minou, tankem, samopalem, dělem a protichemkou.

Když jsou role rozděleny, má družstvo za úkol co nejlépe ukrýt štáb na své polovině. Ten se pak už nesmí přesunovat. Štáb u sebe má propisku a před hrou všem hráčům podepíše jeden roh jejich papírku, který představuje život. Pak už může hra ve stanovený čas začít.

Hra:
Cílem hry je objevit nepřátelský štáb (objevit ho může kterýkoliv hráč) a pak ho pěšákem zničit (pěšák se ho dotkne). Když se dva hráči navzájem dotknou, zjistí podle tabulky kdo koho zničil. Vítěz souboje utrhne poraženému podepsaný roh lístečku se životy a poražený si musí jít ke štábu nechat podepsat nový roh. Nepřítel ho samozřejmě může sledovat a tak by si hráč bez života měl dávat pozor, aby nevyzradil štáb. Každý hráč má tedy 4 životy. Může se také stát, že se hráči v klidu rozejdou (například když se setkají 2 tanky a podobně). Zkoušeli jsme hrát i původní variantu, kdy místo dotyku stačilo na nepřítele zavolat, ale ta se nám neosvědčila.

Zpočátku jsou role nepřátelských hráčů neznámé, ale s ubíhajícím časem se většina rolí prozradí a hráči tak vědí, před kým raději utíkat a koho naopak pronásledovat. Nejhůř je na tom samozřejmě pěšák, kterého zničí skoro všichni.

Souboj se může odehrát kdekoliv po celém herním území, nezáleží na které polovině. Poloviny jsou důležité jen pro ukrytí štábu.

Zdánlivou nevýhodou hry je její složitost. Hráči si ale rychle zvyknou a právě díky různým rolím se tanky jen tak neohrají. Hra dostane úplně jiný rozměr, když se hráči obléknou do maskáčů a namaskují si obličej ( ;

Za obrázky kartiček jednotlivých rolí děkujeme PAMPELIŠCE
 

Alternativní pravidla

: Hra předělaná na "Hobbita" - Bilbo se musí vloupat do nepřátelského ležení, jinak jsou pravidla v podstatě stejná - připojuji pdf s kartičkami https://uloz.to/!KQnUtmdUb/tanky-hobbit-tisk-pdf
: :plamenomet::motorovka::neo::asmd::box::rpg::jedi:Super hra
: vm:tabacek::10::hura::10::tralala:
: vm:tabacek::10::hura::10::tralala:
: Toto je hra prevedena do terenu z puvodni hry (alespon jak to znam ja) - Marsal a Spion (dneska dela tusim firma bonaparte) a znam to v puvodni verzi cili Marsal-General-Kapral-Kadet-Strelec-Miner-Spion-Srapnel (snad jsem na nic nezapomnel) a vlajka byla proste vlajka...Srapnela jsme meli tak, ze byl viditelne oznacen a zabijel okamzite a rovnou bez zastavovani (dotekem)...
: My to hrajem trochu jinak, bez štábu, ten, kdo vyhraje souboj, získá kartičku, kartičky se mohou měnit (např. jsem pěšák, seberou mi kartičku, vyměním si jí za tank). Každé družstvo má svojí barvu. Pokud nějaké družstvo vyhraje kartičku s jinou barvou než je ta jejïch (je to vc než pravděpodobné :)) už jí nesmí použít!
: jo a štáb byla osada nebo jeskyně
: místo tanků apod. se dá použít i něco jiného-my to hráli v pravěku ;-)
Dá se to zhruba takto: rez=bakterie,protichemka=bylinka,pěšák=neandrtálec,tank=medvěd,dělo=zmije,samopal=masožravka,mina=tekutý písek.tak jen kdyby se vám to nechtělo vymýšlet.. :-D:haha::pis:
: hráli jsme to jako skopčáci a amíci a na začátku před první hrou byl úkol se zamaskovat nikdo nevěděl oco de proto sme na sobě měli všemožný větve a pak se všem strašně blbě běhalo byla to pařba :pirat::alien:
: My jsme měli malinko jinou variantu: místo pěšáka je špion (zní to o dost líp), protichemka měla název ženisté, samopal se nazýval kulometčík. Hlavní rozdíl byl ale v tom, že když se špión dostal do štábu, musel vzít tajné dokumenty, kterých se smí dotknout jen on, a dopravit je do domácího štábu. Pokud jej po cestě zpátky někdo sejme, musí dokumenty položit a zachovat se jako každá jiná mrtvola. Protože s dokumenty ale smí manipulovat pozuze špion, musí ohrožený tým zavolat svého špiona, aby dokumenty vrátil do štábu. Zde je prostor pro druhou ofenzívu vítězícího týmu, aby bezpečně dostala znovu objevivšího se špiona k dokumentům dříve, než se vrátí zpět.
Ve štábu je každá postava chráněna, takže se může stát, že špion bude obklíčen v nepřátelském štábu a bude muset čekat, až ho jeho spoluhráči přijdou vysvobodit nebo alespoň udělat takový chaos, aby mohl nepozorovaně zdrhnout.
: Pred par lety jsem to hrala na neskautskym tabore. Nebyli jsme miny a tanky, ale byli jsme mysi a lvi. To je tip jak to udelat atraktivni i pro nemilitarni oddily:-)

Komentáře

: fajna hra ???? harly sme na n i na tabore ??!! David Barto Itc.
: je to fakt pro víc hráčů!!!!!!
: haha:bomba::plamenomet::rpg::sniper::neo::asmd::tralala::motorovka::kladivko::kulomet::jedi::jedi::jedi::10::alien:
: Zájemce o PDF s kartičkami, které jsem si před časem upravil, musím zklamat, ale o práci jsem přišel spolu s notebookem. Tudíž už je nemám a nemohu poslat
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!