Hod vejce z prvního patra

Počet hráčů430
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 89 hodnocení72
%

Autor:
Zdroj: z doslechu a poté z vlastní zkušenosti :)
Zapsáno:
Zhléhnuto: 10071 krát (4 denně)
Parametry: Do místnosti, Pro zasmání, Na postřeh / šikovnost, Rukodělková / tvořivá
Potřeby: vejce, papíry, špejle, první patro :)
:) a nesmí se rozbít.

Pravidla

Jedná se o kreativné soutěž týmů. Týmy dostanou všechny vejce a stejné množství materiálu (papíry, provázky, izolepy, špejle, kousek toaleťáku) - ale přiměřené množství. Stanoví se časový limit a děti začnou vytvářet různé konstrukce - ochranné obaly, odpružení, padáky. Na konci časového limitu se pak tyto konstrukce s vejcem uvnitř pustí z okna v prvním patře - pokud možno na beton - do trávy to je moc lehký. Poté týmy vezmou svoji konstukci a rozbalí ji. Komu se vejce nerozbilo, vyhrál, ostatní mají smůlu :) U nás to dopadlo zhruba 50/50 rozbitý a živý... Původně jsem tomu moc nevěřil, ale fakt to jde...
 

Alternativní pravidla

: My jsme to na táboře měli těžší - muselo se nám to vajíčko dotknout země. Vedoucí nám potom ukázali jak na to a bylo to tak jednoduché, až mě to překvapilo. Návod naleznete zde http://taborovky.blog.cz/1603/hod-vejcem:cool:
: Vydrživší vejce se hází z druhého patra, případně ještě pak z třetího
: Na našem roverském setkání instruktoři postavili odpalovací rampu z lopaty a nějakých průžných lan, a my jsme vyráběli přistávací moduly a vejce bylo kosmonaut, který musel přežít odpal a přistání do takové vypuštěné nádrže. :)
: Zajímavější je, dát týmu "rozpočtové omezení" a materiál "prodávat". Při takovém postupu doporučuju dát předem 5 - 10 minut času kdy se nic neprodává na "projekt" - aby se dohodli co budou stavět a jak...

No a když to někdy uvádíme, tak vždy s podmínkou, že se vejce nejen nesmí rozbít, ale navíc se musí dotknout země - tedy ho nestačí celé zabalit:)

Zajímavé taky je místo házení na zem házení do pánve, s kterou běhá pod oknem jeden z členů týmu - pokud se jí netrefí, tak taky prohráli...

Komentáře

: Ahoj, nezkoušela jsem to, ale mohlo by být docela zajímavé jenom přírodní materiál, děcka se budou muset aspoň trochu orientovat v rostlinách a tak..
: Nám na potáborovce dali každému kromě vajíčka malý igelitový sáček, kousek provázku a izolepy (kouskem myslím tak 20 cm, víc ne) a možná ještě nějakou drobnost, a poslali nás s tím tak na půl hodinky do lesa. Čtyři družstva, čtyři vejce, přežilo jedno. Našeeee :D Ale je fakt, že vajíčka některých měla i s obalem průměr tak deset centimetrů, my měli aspoň půlmetrovou kouli. Ať žije vysoká tráva a šlahouny z ostružin..
: S 15 cm provázku, kouskem látky 10x10, dvěma špejlemi a banánovkou, která se nesměla kuchnout, přežilo vyjíčko pád ze střechy věžáku :-)
: naše malé slečny se s tim popraly...nejdriv si material museli vybojovat a poté ho popřipadě mezi sebou vyměňovat....vysledek 2 týmů byl kladný pouze můj tým dopadl špatně..:) ale děti měli z této hry hroznou radost....!
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!