Sněmovna lordů

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti
Počet hráčů: 10 až 50
Délka: Neurčitelná
Příprava: Snadná
Zapsáno: 8. 10. 2008 v 20.57
Podobné hry
aneb Jak přelstít Lordy ;-)

Pravidla

Řekněme, že se hra odehrává v místnosti.

Na začátku hry, se vyberou 3 dobrovolníci (může i více, ale 3 je základ), kteří odejdou za dveře. Těm se řekne, že si musí připravit nějaký proslov,píseň..., čím okouzlí Sněmovnu Lordů natolik, že ho přijmou mezi sebe. Ostatní se stávají Sněmovnou lordů. Je dobré, když si posedají do řad, jako by v divadle, zkrátka ze sebe vytvoří Sněmovnu.

Úkol dobrovolníka: dostat se do Sněmovny. Musí Lordy přesvědčit o tom, že má právo se stát jedním z nich. A je na něm, jak Sněmovnu získá na svojí stranu. Do Sněmovny se dostane tehdy, pokud udělá něco, co minimálně 2 Lordi nezvládnou udělat. (viz níže)

Úkol Lordů: celou dobu napodobují dobrovlníka. Opakují, co říká. Dělají jeho gesta... Pokud ale dobrovolník udělá něco, co minimálně 2 Lordi nemají šanci udělat, je do Sněmovny přijat. Např: dobrovolník má na ruce náramek, který si sundá. Tím udělal něco, co je pro někoho ze Sněmovny nereálné (nemá náramek), tudíž se dostal do Sněmovny. Dobrovolník by měl ale taky pochopit, proč a čím se do Sněmovny dostal.


Vtip hry je v tom, že dobrovolník zpočátku nechápe, proč ho všichni napodobují a začne třeba zmatkovat. To pak je opravdu zábava, když pořád strká ruce do kapes a všichni si je tam taky strčí. Když řekne: "Tak co mám dělat?" A několik lidí na něj zahuláká: "Tak co mám dělat?" :-)

Malá poznámka: Pokud Sněmovna sedí, měl by i dobrovolník dostat židli apod. Je důležité, aby Lordi opravdu řekli, když nějakou akci nemůžou udělat. (viz náramek) Hra není věkově omezená.
Hru přidala: hele
Zdroj nebo autor: Silvestr 2006/2007
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!