Táborové trhy

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 15 až moc
Délka: Neurčitelná
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 13. 5. 2006 v 20.52
Velká, převeliká akce na tábor - hráči vyrábějí a pak prodávají.

Pravidla

Tuto hru je třeba oznámit v předstihu před táborem a věnovat jí pak dostatečný prostor i v jeho průběhu.

Princip je takový: hráči si založí firmy a vyrábějí výrobky. Ty mohou být pouze z přírodního materiálu a musí být vyrobeny vlastnoručně v průběhu tábora. Je možné použít minimální množství civilizovaně vytvořených prostředků, bez kterých by skutečně nebyla výroba možná a které nijak neovlivňují či nepodmiňují funkci výrobku.

Tyto výrobky poté prochází kontrolou kvality od Obchodní kanceláře, kterou spravují vedoucí. Ta udílí certifikáty a povolení k prodeji pro daný subjekt a daný výrobek. Také pomáhá navrhovat přiměřenou cenu za výrobek, čímž si vytváří přehled o celkovém množství výrobků na trhu a o celkovém množství herních peněz, které si může dovolit vydat, aniž by nedošlo k naprosté devalvaci měny z důvodu přebytku peněz a nedostatku zboží. Každý výrobek by měl mít pevně stanovenou cenu.

Firmy pak mohou zahájit reklamní kampaň ve snaze přesvědčit ostatní o kvalitě svých výrobků a oznámit jim jejich existenci.

V několika jednoduchých hrách před vlastními trhy pak hráči mohou získávat herní peníze do začátku. Rozdíly mezi prvním a posledním místem by neměly být zas tak příliš velké, jde jen o startovní kapitál - hlavní získ bude plynout z prodeje zboží.

V den D, kdy probíhají táborové trhy, si firmy založí své stánky a začnou nabízet výrobky. Trhů se mohou účastnit i vedoucí, kteří kupují zboží a vnášejí tak další peníze do koloběhu. Za výdělek prodaného zboží si obchodníci mohou nakupovat výrobky ostatních.

Pár tipů
Doporučujeme zakládat firmy ve dvojicích. Na trzích pak jeden může prodávat a druhý obcházet stánky a nakupovat, jinak buď nikdo neprodává protože všichni nakupují, nebo dobří výrobci nakonec skončí s kupou peněz a žádnými koupenými výrobky, protože jejich stánek byl zasypán zájemci o jejich kvalitní produkty, takže si nestihli nic koupit od ostatních.
Podnikavcům se meze nekladou. Akcím typu 'Ke každému výrobku dostaneš los, který pak může vyhrát hlavní cenu' se meze nekladou. Co se nám ovšem příliš neosvědčilo, bylo Kasíno, kde se hrály hazardní hry a nikdo neměl zájem o nakupování. Výherní akce, ve kterých se vyhrávají peníze, doporučujeme předem zakázat - takže ona zmiňovaná hlavní cena slosování by měla být nějaký speciální výrobek.
Výrobky, které u nás měly úspěch: přírodní barviva, vonné kožené sáčky naplněné směsí sušených bylinek, sluneční hodiny, turbánky a umělecké výrobky z kůže, drátované kamínky...
Potřeby: Herní peníze
Hru přidal: Okoun
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!