Pastičky

Počet hráčů6moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 96 hodnocení84
%

 
Autor:
Zdroj: Poprvé uvedeno na kurzu 4. Farní tábor: Krysař (2008) www.fascar.cz.tl
Zapsáno:
Zhléhnuto: 22698 krát (9 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, Pohybová, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: Šátky pro polovinu hráčů, pasti podle návodu
Likvidace probíhajících krys slepými hospodáři.

Pravidla

Motivace (z kurzu):

Během zasažení města přemnožením krys se sedlák Hürsch rozhodne zapastičkovat si celý dům, postavil subgeniální pasti, bohužel je muí ovládat manuálně, a jeho přítomnost potvůrky odrazuje. A tak je chytá po tmě. Jak? No má sluch jako ostříž!

Hra:

Dva soupeřící týmy nastupují do hry ve třech kolech, střídavě v roli sedláků a v roli krys. Pastičky jsou v odstupu asi 3-4 metrů postaveny v přímce, u každé sedí jeden sedlák, má zavázané oči.

Na signál vybíhá po přímce krysa, jejím cílem je dostat se do cíle s co nejméně zásahy během časového limitu (ten je závislý na počtu pastí a věku hráčů, nejlépe je to otestovat cvičným kolem). Během pokusu musí být absolutní ticho, tak aby sedláci mohli slyšet pohyb krysy (dejte pozor na ruch z tábora - měli jsme kvůli hře zřízený speciální prostor "Pastičkovou louku" dostatečně daleko od všeho.)

Ve chvíli, kdy se sedlák domnívá, že má krysu pod pastí, použije ji, aby krysu zlikvidoval. Krysa smí schválně bušit do trávy před sebou, zpomalovat, zrychlovat, nesmí však vydat ani hlásku a musí se do cíle dostat v limitu.

Za každé doražení do cíle se týmu připisuje (počet pastí - počet zásahů) bodů.


Technické provedení pastí:

Strhávací pasti
Při prvním uvedení tvořily past dvě tyčky (smeták+ haluza) na konci opatřené izolepovou bambulkou, postavené do písmene A, mezi kterými probíhaly krysy. Z jedné tyčky vedl provázek tak, aby bylo možné past strhnout. Stávalo se však, že ačkoli byla past uvedena řádně do pohybu, selhala, nebo zpoždění netrefilo krysu- platilo pravidlo, že o zásahu rozhoduje rozhodčí.

Zhupové pasti
Sofistikovanější verze přinesla petlahve, do půle naplněné vodou, zavěšené na zešikma zabodené kopí. Zpoždění bylo minimální a protože se láhve jenom pouštěly, nehrozilo selhání. čím víc vody, tím rychlejší zhoupnutí, tím větší úder, tím starší hráči.

Přidávám fotky z obou provedení, aby to bylo snáze pochopitelné.


Pouštěcí pasti

Pastičkáři sedí se zavázanýma očima na stolech (pro každého jeden) a čekají až se pod nimi objeví krysa. Tu pouze slyší a odhadují. Krysy se likvidují upuštěním PET lahve. Krysa musí dokončit celou trasu pod stoly, vyznačenou provázkem.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Hrál jsem to s druhákama, opět nejúspěšnější hra kurzu. Mrzí mě to hodnocení, ale co udělám :-) Nechávám na Vašem soudu. Vyzkoušejte, nebudete litovat!
Poštěcí pasti jsou rachlé a přesné, jednoduché na přípravu. Lze použít i židle, na kterých se klečí, ruce položené na opěradle, opěradlo blíž k cestě krysy.
: Mně se to líbí ale myslíte,že by to šlo s druhákama?:-?
: to se mi líbí ....
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!