Minové pole

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 8 až 30
Délka: Do 12 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 31. 8. 2009 v 11.30
Infiltrujte se svým psem nepřátelskou základnu!

Pravidla

Agent je vyslán, aby pronikl na nepřátelskou základnu a ukradl tam tajné dokumenty. Cesta však vede přes minové pole a protože je noc a miny nejsou vidět, dostává agent k ruce ještě psa, který dokáže miny vycítit.

Hra je ideální na nějakou cestu nebo silnici, kde nejezdí auta, hrát se dá ale i ve větší místnosti.
Hráči se rozdělí do dvou skupin - dva představují agenta a psa, ostatní jsou minami. Agent se psem se na začátku hry otočí, aby neviděli na hrací plochu a domluví si základní signály. Na hrací ploše se mezitím jakkoli rozestaví miny - ostatní hráči - a zaujmou libovolné pozice. Pozor, tyto pozice už nesmějí měnit! (měly by být takové, aby je miny chvíli vydržely!) Poté začíná vlastní hra, jejímž cílem je dostat se ze startovního místa do cíle, který je za minovým polem.

Aby vše nebylo tak jednoduché, hra má jeden háček - agent má totiž zavázané oči a musí se spoléhat pouze na svého psa. Ten je s agentem spojen vodítkem (oba drží provázek). Jakožto správná němá tvář nemůže pes samozřejmě mluvit. Jediná komunikace kromě vodítka, kterou může s páníčkem provádět, je dotýkání se jeho nohou (je to malý pejsek a výše nedosáhne, ačkoli může při hře chodit po dvou) a občasné hafnutí.

Při kontaktu s tělem či nohou miny (nikoli rukou!) mina exploduje - lze si potom zvolit jakoukoli interakci - například časová penalizace v případě hry na čas, deset dřepů a povinnost zazpívat sloku nějaké písničky atd. Mina, která je aktivována, odchází ze hry a už se jen baví.

Pokud se nehraje na čas, pak vítězí ten, kdo se při hře nejvíc směje.
Potřeby: silnice
Hru přidal: FieldMouse
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!