Zásobování armády

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 30 až 100
Délka: Do 111 minut
Příprava: Náročná
Zapsáno: 10. 9. 2009 v 22.27
Běh s fiktivními zbraněmi na různé způsoby.

Pravidla

Tato hra je docela fyzicky náročná a je taky dobrá pokud chcete děti unavit, nicméně je potřeba ohlídat dodržování pravidel, jinak se může stát hrou nebezpečnou.

Je dobré hrát někdě na louce, hřišti atp. nikoli v lese. Terén je vhodný rovný i z kopce, ale ne moc členitý. Záleží už pak jen na fantasii a na možnostech.
Dobré je udělat obchodníka se zbraněmi (bod A) někde na kopci a sklad (bod B) někde na druhé straně hřiště/louky, na vzdálenost cca 200m. Uprostřed by měla být fiktivní řeka, buďjako cesta nebo dobře vyznačená.
Hra se hraje věštinou v týmech (6-10 lidí) tak že každý tým má z úkoly přepravit co nejvíce zbraní (lístečků se zbraněmi) z bodu A do bodu B.

Řeka uprostřed se při pohybu beze zbraně (lístku) přeplave tak že děti se pohybují jako krabi na rukách a nohách pozadu, se zbraní pak 2 členové týmu musí přenést třetího, přičemž jen ten co je přenášen může mít zbraň. Tu navíc na jednom břehu předává ještě převozníkovi (vedoucí) a ten mu ji na druhé straně dává zpět. Je to hlavně pro kontrolu aby se nepodvádělo. Převozníci stačí tak 4-5 na cca 70 dětí. Dále někde na vzdáleném konci hřiště (tak aby to byla opravdu zacházka) je brod, kde se plavat či přenášet vůbec nemusí.

Lístečky je možnost připravit dle fantasie ale zde je náš návrh, lístek pak obsahuje na jedné straně zbraň a počet bodů a na druhé straně způsob jakým ji musí účastník dopravit.
1b - Šípy, Běh + Plavání
2b - Dýka, Běh
3b - Luk, Běh
4b - Meč, Skákání + Plavání
5b - Sekera, Skákání
6b - Štít, Skákání
7b - Helma, Lezení + Plavání
8b - Kopí, Lezení
9b - Kuše, Lezení
10b - Brnění, Žabáci
Běh je jasný, u skákání se muže skákat po jedné či snožmo, u lezení pak po všech 4 a žabáci musí skákat žabáky. Plavání znamená že i se zbraní nemusí být přenášen přes řeku ale může "plavat" zpět.

Děti si pak tahají lístečky u obchodníka náhodně z velké krabice kam nevidí, ty musí pak uvedeným způsobem přepravit do skladu, s tím že musím dodržovat pravidla pohybu i přes řeku.
Každý z hráčů má pak jeden šátek připevněný k pasu tak aby se dal lehce strhnout. A pak kolíčkem připevněný lístek k triku, tak aby bylo vidět jakým způsobem se může pohybovat, což můžou vedoucí lehce kontrolovat.

V každém týmu se pak určí jeden zloděj (dostane jiný šátek a ováže si ho kolem čela). Zloději pak mohou ostaním hráčům (ne však mezi sebou) krást soupeřům lístky tak, že jim šátek od pasu strhnou a poškozený jim pak předá lístek. Dále se pak zloděj pohybuje tak jak je na lístku (do té doby mohl běhat). Takže když ukrade lístek hned u obchodníka tak s ním musí stejně celou cestu třeba žabákovat. U obchodníka a u řeky a také u skladu by mělo být pásmo cca 2m kam zloděj nemůže a u skladu možná větší. Zloději musí chytat jen šátky a ne za tělo. Jinak se hra může zvrhnout. Nutné na to dohlížet.

Děti pak donáší lístky do skladu, což je vlastně nějáká budova nebo jen stůl někde, kde 2 vedoucí jen zapisují co jim děti přidáší. Vítězí tým s nejvíce body.

Hra se hraje většinou 60-90 min. Pak už jsou děti dostatečně utahané.
Potřeby: šátek pro každého, spoustu papírků vytisknout, kramlík pro každého
Hru přidal: Rozy
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!