Milenci a vrazi

Počet hráčů40200
DelšíDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 193 hodnocení78
%

 
Autor:
Zdroj: Field Mouse
Zapsáno:
Zhléhnuto: 28850 krát (11 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, S násilnými prvky, Zážitková / inscenační, Seznamovací, Táborový den / hra na pozadí
Potřeby: Nástěnka, rukavice
Ochraň svoji křehkou lásku a nedopřej ji nepřátelům!

Pravidla

Úvod
Jedná se o herně středně náročnou hru na pozadí.
Hráči se rozdělí na týmy, čím více týmů, tím lépe. V každém týmu musí být jak kluci, tak holky. V týmu se dále určí několik mileneckých dvojic (zhruba tři) - párů kluk-holka. Jediné kritérium tvorby dvojice je to, aby byla holka o trochu lehčí než kluk - tzn. aby ji kluk uzvedl, ale nevydržel s ní běhat celý den v náručí. Dvojice se ještě rozdělí podle intenzity svojí lásky, například láska jako trám - velká světová láska - láska co překlene staletí. Zbytek týmu, který není v žádné zamilované dvojici, se stává vrahy. Rozdělení na milence a vrahy je veřejné a přehledně napsané někde na nástěnce.

Funkce jednotlivých rolí
Vrahové: každý tým vrahů obdrží jednu vražednou zbraň. Tou může být cokoli, co je dostatečně nápadné, pokud si to člověk vezme do ruky, zároveň to ale lze schovat - například rukavice či teplá čepice (hraje-li se v létě). Cílem vraha je zabít ženu ze zamilované dvojice soupeřů, a to tak, že si nasadí onu věc (například rukavici) a pak na svoji oběť sáhne. V té chvíli je obět zabita a její milovaný umírá steskem s ní.
Zamilovaní: brání se zabití od nepřátelských vrahů. Obrana spočívá v tom, že muž vezme ženu do náručí - v té chvíli je žena nezabitelná. Žena má navíc u sebe několik papírových koulí, které, pokud je v náručí muže, může po útočníkovi házet. Trefí-li se do někoho, kdo má u sebe vražednou zbraň, je útočník nadobro vyřazen ze hry (tohle pravidlo je tu proto, aby bylo možné útočníka rozumně odehnat pryč, lze vymyslet i jakýkoli jiný způsob odhánění). Pokud trefí někoho, kdo u sebe nemá v tu chvíli vražednou zbraň, nic se neděje. Žena může na útočníka házet koule, pouze pokud je v náručí svého milence! Vražednou zbraň nelze nikam odložit, u sebe ji někdo musí mít neustále! (lze ji ale předat z ruky do ruky)

Dále k zabíjení
Týmy neútočí všechni proti všem, ale mají dané kruhové pořadí: tým 1 útočí na tým 2, tým 2 na tým 3, tým 3 na tým 4, tým 4 na tým 1 (v případě 4 týmů).
Navíc se neútočí na všechny tři páry zároveň, ale nejdříve se musí zničit láska jako trám, pak VSL a pak láska, co překlenuje staletí.
Pro tyto účely je třeba vyrobit nějakou nástěnku, kde bude zřetelně znázorněno, kdo na koho útočí a kdo ještě žije. V případě jakéhokoli úmrtí se tam pak oběť vyškrtne (případně se tam mrtvolka podepíše, prostě se to nějak zřetelně označí).
V případě smrti všech tří párů nějakého týmu je tento tým definitivně vyřazen ze hry. Tým, který je vyřadil, přebírá cíl vyřazeného týmu (např. tým 1 útočí na VSL týmu 2. Tým 4 zabije všechny tři páry prvního týmu. Tým 1 je vyřazen a tým 4 útočí na VSL týmu číslo 2)

Vítězí tým, který získá nejvíce bodů za likvidaci lásky u soupeřů a ochranu svojí lásky - za zabití každé lásky jako trám a za přežití svojí je bod, za likvidaci VSL či přežití svojí jsou dva body, za lásku co překlene staletí jsou body tři.

závěrem
- názvy lze samozřejmě upravit, například udělat šlechtické dvojice kníže-kněžna, princ-princezna, král-královna, kdyby si děti nechtěly hrát na zamilované.
- u některých aktivit se hra musí přerušit - například při jízdě na lodičkách by bylo braní do náruče dost rizikové :) Stejně jako by se nemělo vraždit ve sprchách atd. Rozhodně by se nemělo hrát ani mezi večerkou a budíčkem :) Hra je ale celodenní a je třeba vyčkávat a pečlivě plánovat - přímý rychlý útok málokdy zvítězí.
- hra je celodenní a je o tom, aby se členové týmu dali trochu víc dohromady, chránili svoje páry (například jim omrkli, zda na ně za rohem nečíhá vrah), vymýšleli strategie, jak převézt a zabít konkurenci... Nehledě na sblížení samotných mileneckých párů, které spolu také stráví hodně času.
- hru je dobré hrát teprve tehdy, až děti trochu vědí, kdo je ze kterého týmu (oddílu) a tudíž dokáží určit, kdo po nich může jít a kdo nikoli
- je třeba důrazně zakázat jakékoli násilí, a to alespoň desetkrát v průběhu výkladu pravidel!
- je třeba dobře graficky znázornit a vysvětlit, kdo se koho snaží zabít. Kromě tohoto jsou ostatní pravidla na pochopení docela snadná a dělat vrahy zvládnou i menší děti
- oproti "opravdové mafii" výhoda, že mrtvolky nemohou svojí výřečností zkazit hru :)
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: jeeeeeeeeeeeto zamotany (podle miho) :cool:
: bych si to ráda zahrála na táboře...vypadá to skvěle
: To vipadá jako suuuper hra.. :) bych si klidně ěnkdy zahrála
: Bětko,
taky mi přijde taky super a určitě jí zahrajeme na soustřeďku, i když já mám zase převážně kluky no tak prostě někteří dostanou šátečky na hlavu na hlavu a budou z nich robky. Tak si to zahrajte mamina a dceruška.
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!