Milenci a vrazi

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 40 až 200
Délka: Delší
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 26. 10. 2009 v 16.04
Ochraň svoji křehkou lásku a nedopřej ji nepřátelům!

Pravidla

Úvod
Jedná se o herně středně náročnou hru na pozadí.
Hráči se rozdělí na týmy, čím více týmů, tím lépe. V každém týmu musí být jak kluci, tak holky. V týmu se dále určí několik mileneckých dvojic (zhruba tři) - párů kluk-holka. Jediné kritérium tvorby dvojice je to, aby byla holka o trochu lehčí než kluk - tzn. aby ji kluk uzvedl, ale nevydržel s ní běhat celý den v náručí. Dvojice se ještě rozdělí podle intenzity svojí lásky, například láska jako trám - velká světová láska - láska co překlene staletí. Zbytek týmu, který není v žádné zamilované dvojici, se stává vrahy. Rozdělení na milence a vrahy je veřejné a přehledně napsané někde na nástěnce.

Funkce jednotlivých rolí
Vrahové: každý tým vrahů obdrží jednu vražednou zbraň. Tou může být cokoli, co je dostatečně nápadné, pokud si to člověk vezme do ruky, zároveň to ale lze schovat - například rukavice či teplá čepice (hraje-li se v létě). Cílem vraha je zabít ženu ze zamilované dvojice soupeřů, a to tak, že si nasadí onu věc (například rukavici) a pak na svoji oběť sáhne. V té chvíli je obět zabita a její milovaný umírá steskem s ní.
Zamilovaní: brání se zabití od nepřátelských vrahů. Obrana spočívá v tom, že muž vezme ženu do náručí - v té chvíli je žena nezabitelná. Žena má navíc u sebe několik papírových koulí, které, pokud je v náručí muže, může po útočníkovi házet. Trefí-li se do někoho, kdo má u sebe vražednou zbraň, je útočník nadobro vyřazen ze hry (tohle pravidlo je tu proto, aby bylo možné útočníka rozumně odehnat pryč, lze vymyslet i jakýkoli jiný způsob odhánění). Pokud trefí někoho, kdo u sebe nemá v tu chvíli vražednou zbraň, nic se neděje. Žena může na útočníka házet koule, pouze pokud je v náručí svého milence! Vražednou zbraň nelze nikam odložit, u sebe ji někdo musí mít neustále! (lze ji ale předat z ruky do ruky)

Dále k zabíjení
Týmy neútočí všechni proti všem, ale mají dané kruhové pořadí: tým 1 útočí na tým 2, tým 2 na tým 3, tým 3 na tým 4, tým 4 na tým 1 (v případě 4 týmů).
Navíc se neútočí na všechny tři páry zároveň, ale nejdříve se musí zničit láska jako trám, pak VSL a pak láska, co překlenuje staletí.
Pro tyto účely je třeba vyrobit nějakou nástěnku, kde bude zřetelně znázorněno, kdo na koho útočí a kdo ještě žije. V případě jakéhokoli úmrtí se tam pak oběť vyškrtne (případně se tam mrtvolka podepíše, prostě se to nějak zřetelně označí).
V případě smrti všech tří párů nějakého týmu je tento tým definitivně vyřazen ze hry. Tým, který je vyřadil, přebírá cíl vyřazeného týmu (např. tým 1 útočí na VSL týmu 2. Tým 4 zabije všechny tři páry prvního týmu. Tým 1 je vyřazen a tým 4 útočí na VSL týmu číslo 2)

Vítězí tým, který získá nejvíce bodů za likvidaci lásky u soupeřů a ochranu svojí lásky - za zabití každé lásky jako trám a za přežití svojí je bod, za likvidaci VSL či přežití svojí jsou dva body, za lásku co překlene staletí jsou body tři.

závěrem
- názvy lze samozřejmě upravit, například udělat šlechtické dvojice kníže-kněžna, princ-princezna, král-královna, kdyby si děti nechtěly hrát na zamilované.
- u některých aktivit se hra musí přerušit - například při jízdě na lodičkách by bylo braní do náruče dost rizikové :) Stejně jako by se nemělo vraždit ve sprchách atd. Rozhodně by se nemělo hrát ani mezi večerkou a budíčkem :) Hra je ale celodenní a je třeba vyčkávat a pečlivě plánovat - přímý rychlý útok málokdy zvítězí.
- hra je celodenní a je o tom, aby se členové týmu dali trochu víc dohromady, chránili svoje páry (například jim omrkli, zda na ně za rohem nečíhá vrah), vymýšleli strategie, jak převézt a zabít konkurenci... Nehledě na sblížení samotných mileneckých párů, které spolu také stráví hodně času.
- hru je dobré hrát teprve tehdy, až děti trochu vědí, kdo je ze kterého týmu (oddílu) a tudíž dokáží určit, kdo po nich může jít a kdo nikoli
- je třeba důrazně zakázat jakékoli násilí, a to alespoň desetkrát v průběhu výkladu pravidel!
- je třeba dobře graficky znázornit a vysvětlit, kdo se koho snaží zabít. Kromě tohoto jsou ostatní pravidla na pochopení docela snadná a dělat vrahy zvládnou i menší děti
- oproti "opravdové mafii" výhoda, že mrtvolky nemohou svojí výřečností zkazit hru :)
Potřeby: Nástěnka, rukavice
Hru přidal: FieldMouse
Zdroj nebo autor: Field Mouse
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!