Opravdová mafie

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 15 až 50
Délka: Delší
Příprava: Snadná
Zapsáno: 31. 8. 2009 v 13.01
Zabíjení kamarádů může být velká zábava :-)

Pravidla

Úvod
Tuto hru jsme vymysleli při minulém go soustředění (2008) v Zadově. Hráli jsme ji s úspěchem asi 4x v počtu kolem 20-30 hráčů ve věkové kategorii zhruba 12-35 let.

Začátek hry

Na začátku se určí jeden organizátor, z tradiční mafiánské terminologie game master. Ten náhodně rozlosuje hráčům povolání - 2-3x mafián (3 je ideální počet), 1x policista a zbytek poctivci. Každému hráči sdělí game master tajně jeho roli a mafiánům řekne jména kolegů a kolegyň. Poté startuje samotná hra, do níž se už game master zapojuje pouze tak, že hlídá její průběh.

Postavy
Poctivec: poctivec nemá žádné speciální schopnosti. Snaží se neumřít, nebo umřít tak, aby to dopomohlo k odhalení mafiánů. Poctivec vyhraje, když zemřou všichni mafiáni.

Mafián: mafiáni se snaží zabít všechny poctivce. Zvítězí, pokud zemřou všichni poctivci.

Policista: Policista je veřejný činitel a všichni o něm vědí, že je policistou. Policista se snaží zabít mafiány - vyhraje, pokud ve hře zbudou jen poctivci.

Zabíjení
Jak mafie, tak policista mohou zabíjet ostatní. Nám se osvědčilo zabití dotykem a odříkání verše "skákal pes přes oves". Zabitá postava nevydává žádné zvuky, pouze chvíli počká na místě vraždy, případně se sesune na zem. Po chvíli se odebere k nástěnce, kde je vyvěšen list všech hráčů, a vyškrtne svoje jméno. Poté připíše čas a místo vraždy a to, jestli byl mafián nebo poctivec a jestli ho zabil mafián, nebo policista. Poté mrtvola definitivně opouští hru.

Specifika zabíjení pro profese
Mafián: mezi dvěma vraždami musí udělat dva dřepy. Toto pravidlo je důležité proto, aby jeden mafián během pěti sekund neodrovnal hlouček pěti lidí. Dřepy nemusí následovat okamžitě po vraždě, musí být ale udělány někdy před vraždou příští.
Policista: může zabíjet jen po vraždě, nebo jednou za hodinu. Také může střílet okamžitě po zabití mafiána. Tyhle střely nejsou kumulativní - pokud policista střílí po pěti vraždách a zabije poctivce, může znovu střílet teprve za hodinu, nebo po další vraždě! (toto pravidlo znemožňuje policistovi najednou vystřílet polovinu lidí).

Postřehy
- Tuto hru na pozadí by měli hrát určitě jen dobrovolníci.
- Hru je dobré omezit časem - my hráli vždy jeden den, od dopoledne do půlnoci. Po půlnoci vyhrávají poctivci. Toto pravidlo nutí mafii, aby byla co nejaktivnější a hra měla větší spád.
- Zabíjet by se nemělo při organizovaných aktivitách, my jsme například nezabíjeli při výuce go a při jídlech. Zabíjet ale ty, kteří si odskočí z oběda či výuky na záchod, bylo povoleno.
- Nedoporučuji přidávat ke hře příliš mnoho dalších pravidel, vše pak bude příliš složité. V jednoduchosti je síla a s aktuálními profesemi se hra ukázala vyváženou.
- Hra je hlavně o super atmosféře. Hráči se instinktivně začnou sdružovat do hloučků tak, aby jejich případnou vraždu viděli kamarádi a začnou se vyhýbat nepřehledným místům. "Pojď se mnou na záchod, já se tam sám bojím" (+informování ostatních o tom, s kým tam jdu pro případ, že by se mi něco stalo) jsem už dlouho nikomu neřekl :-)
- Při snižujícím se počtu hráčů se hra ke konci (kdy navíc začíná tlačit čas) stává pro mafiány velmi složitou, ale o to zábavnější. Nakonec není až tak důležité, kdo vyhrál (mafiáni vždy těsně prohráli, měli jsme chytré policisty), ale kdo se ostatním vytasí s nejpovedenější historkou z podsvětí :-)
- nedoporučuji hrát s malými dětmi, u kterých hrozí, že vyzradí, kdo je zabil a které by mohly jako mrtvoly tajně zasahovat do hry
Hru přidal: FieldMouse
Zdroj nebo autor: Field Mouse + Tonda
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!