Boj o město

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti
Počet hráčů: 6 až 20
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 2. 12. 2009 v 16.00
Zjisti slabiny soupeřova města, abys ho mohl zničit.

Pravidla

Účastníci se rozdělí do dvou týmů. Každý tým dostane 14 malých papírků. Na těchto papírkách budou 2krát čísla od 1 do 7 a dvakrát písmena od A do G. Takže budou vždy dva papírky se stejným znakem. Jeden tým dostane všechny papírky s písmeny, druhý všechny s čísly.

Pak každý tým odejde do krepákem vyznačeného území o velikosti cca 4x4m, který představuje jeho město. Zde tým poschovává jednu sedu papírků, které má, čili jedenkrát písmena od A do G, nebo jedenkrát čísla 1 až 7. Druhou sadu si tým libovolně rozdá svým členům, nekterý člen nemusí mít žádný a jiný člen může mít víc než jeden papírek. Tyto papírky představují informaci o slabosti města (něco jako tajná chodba). Každý tým ještě dostane 3 neoznačené papírky, které představují zlaťáky.

Před začátkem si každý hráč naváže na ruku pod rameno krepák (jako při klasické bojovce). Soupeře zabijete strhnutím krepáku a po zabití mu vezmete všechny zlaťáky, které má, a všechny papírky soupeřovo týmu (své už zpět nezískáte). Po smrti se jdete oživit, tak že vám vedoucí u základny naváže nový krepák. Papírek soupeřova týmu můžete také získat v nepřátelském městě, stačí ho najít (papírky by měli být schovány rozumně, ne je zahrabat dva metry pod zem).

Po území se pohybují dvě neutrální postavy (vedoucí): Zbohatlík, který má u sebe 1 až 3 zlaťáky a je možné ho okrást tím, že ho chytnete. Lupič, který okrade vás, pokud vás chytne.

Cílem hry je zničit soupeřovo město bombou, kterou předsavuje papkoule. Bomba se musí zakoupit u vedoucího na základně. Pro zakoupení bomby je třeba zaplatit 10 zlaťáků a ukázat sedm papírků soupeře (celou jednu sadu, což znamená, že pokud hrajete proti týmu s čísly, musíte mít všechny papírky 1 až 7, mít např. papírky 1 až 5 a papírek s číslem 1 a 2 dvakrát, to nestačí, pokud máte papírky navíc - např. papírky s čísly 1 až 7 a papírek s číslem 4 dvakrát - ničemu to nevadí).

Hra končí ve chvíli, kdy jeden z týmů položí bombu do soupeřova města.
Potřeby: 50 papírků, 2 barvy krepáku, 2 papkoule
Hru přidal: Tee
Zdroj nebo autor: hra pochází z mé hlavy
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!