Přístavy

Počet hráčů15moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 46 hodnocení78
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zdroj: Zubří, od Jany
Zapsáno:
Zhléhnuto: 6903 krát (3 denně)
Parametry: Do terénu, Pohybová, Honička, Bojovka, Chodička / strategická
Potřeby: ceníky do přístavů, kartičky pro hráče, psací potřeby do přístavů a pro piráty, šátky na odlišení pirátů
Hra v lese, při které hráči obchodují, aby si vydělali co nejvíce peněz a současně musí dávat pozor na nebezpečné piráty.

Pravidla

Akční hra v lese. Na začátku se vybere několik zdatných jedinců pro roli pirátů (zhruba 1 na každých 8 normálních hráčů), ty je vhodné označit např. šátkem na hlavě. Ostatní se stávají obchodníky, každý z nich dostane kartičku, kam budou zapisovány jeho obchodní transakce.

V lese se nacházejí čtyři přístavy, ve kterých se prodávají čtyři druhy zboží, v každém přístavu za jiné ceny (od jedné do čtyřech zlatých).

Příklad:
Benátky: zlato - 4zl., kožešiny - 3zl., diamanty - 2zl., koření - 1zl.
Janov: koření - 4zl., zlato - 3zl., kožešiny - 2zl., diamanty - 1zl.
Amsterodam: diamanty - 4zl., koření - 3zl., zlato - 2zl., kožešiny - 1zl.
Hamburk: kožešiny - 4zl., diamanty - 3zl., koření - 2zl., zlato - 1zl.

Hraje se na poměrně velkém území, přístavy bývají v lese docela zašité, aby je obchodníci nejprve museli najít, a území je zakázáno opouštět. Na okraji se nachází banka. V bance si obchodníci můžou jednak ukládat peníze, aby o ně nebyli okradeni (ukládání je bezplatné), nebo si zde můžou půjčovat, to už je zpoplatněno 100% úrokem - vrátit dvakrát tolik.

Každý obchodník si musí do začátku půjčit, je jen na jeho uvážení, kolik. Peníze mu bankéř zapíše do kartičky a sám si jeho půjčku také zaznamená. V přístavech obchodník hlásí, co chce koupit a příslušný obchod pracovník přístavu také zapisuje do jeho kartičky. Jeden obchodník unese omezené množství zboží - pouze pět kusů, ale peněz může mít tolik, kolik chce. Zboží ani peníze si mezi sebou hráči nemůžou žádným způsobem vyměňovat, předávat...

V lese ale číhají piráti. Ve chvíli, kdy pirát dohoní obchodníka (dotkne se ho), je obchodník přemožen a pirát tuto skutečnost zapíše do jeho karty. Je třeba zřetelně napsat, oč byl obchodník okraden a kým - pirát se na jeho kartičku podepíše. Ukradne mu pochopitelně všechno, co má v danou chvíli u sebe (proto je výhodné ukládat si peníze do banky).

Piráti nesmí obchodníky přepadat v přístavech a v bance.

Po uplynutí časového limitu vybere vedoucí od hráčů jejich kartičky a sečte všechny peníze, které obchodník vydělal plus (nebo mínus, když něco dluží) jeho konto v bance. U pirátů sečte, kolik toho nakradli (za peníze, kus zboží, všechno po jednom bodu), z toho se sestaví pořadí obchodníků a pirátů.

Tužku mají u sebe během hry jen majitelé přístavů, bankéř a piráti!
 

Alternativní pravidla

: za peníze si lze přikoupit možnost nosit více nákladu

Komentáře

: Hru hrajeme v různých obměnách s velkým úspěchem. Dá se obchodovat ve středověkých městech s komoditami jako je sůl, nože, víno atd. Nebo např. na divokém Západě s komoditami jao je střelný prach, fazole, koně :-)
: Hru dobře znám, jen nabídnu jednu alternativu. Mezi prodejní komodity zahrnujeme děla (ta jsou dost drahá). Piráti nejsou nijak určeni. Hráč se stává pirátem tím, že nakoupí děla - ta může používat jak k útoku tak k obraně. Souboj mezi hráči vyhrává ten, kdo má na palubě více kanónů. Prostor pro náklad je samozřejmě omezen. Většinou hrajeme tak, že jednu loď představuje svázaná dvojice či trojice hráčů. Loď může vézt tolik nákladu, kolik hráčů ji tvoří. Piráti mohou ukrást tolik zboží kolik uvezou + všechny peníze. Jestliže tedy tříčlenná pirátská loď se třemi kanóny potopí plnou obchodní loď, může z ní ukrást pouze peníze, neboť další náklad už nemůže uvézt. Chytré družinky děti tedy většinou hrají taktiku, kde postaví jednu plně obchodní loď a jednu válečnou loď, která tu obchodní doprovází a chrání ji. Obchodní loď převáží pouze komodity a válečná peníze, o které nemůže přijít, neboť se svými třemi kanóny na palubě nemůže prohrát v žádném souboji.
: uplne nej hra na celim 14 denim tabore
: Inspirovala jsem se tady a hrála s dětmi na táboře. Protože byli malí,místo cedule jsem jim vystříhala papírové peníze a zboží. Moc se jim to líbilo, nic jiného pak hrát nechtěli :-)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!