Sběr potravy

Počet hráčů830
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 33 hodnocení78
%

Autor:
Zdroj: Tábor, Rýchory
Zapsáno:
Zhléhnuto: 6949 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Honička, Chodička / strategická
Potřeby: kartičky s potravou a životy
Mravenci z různých mravenišť se snaží získat co nejvíce potravy a dopravit jej do domečku, na území bohatém na potravu však číhají i nepřátelé...

Pravidla

Hra dvou či více družin po minimálně čtyřech členech, ideálně by jich mělo být v každé družně alespoň osm. Když jsme to hráli na táboře, měli jsme právě téma „mravenci“ a družinky byly jednotlivé mravenčí kolonie.

Na začátku dostane každá družina padesát lístečků se životy, ty si uloží v mraveništi, každý člen si pro začátek vezme jeden k sobě. Pokud máte skutečně čestné hráče, můžou mít hromádku v mraveništi a když o život přijdou, tak si sami vezmou nový, pokud si jejich poctivostí nejste až tak jisti, měl by v každém mraveništi sedět vedoucí a životy vydávat.

Na území na louce nebo ve snadno průběžném lese se nachází kartičky s různými druhy potravy: semínko (1 bod), mšice (2 body), larva (3 body), housenka (4 body). Bohužel s hodnotou potravy souvisí i způsob její přepravy: když chce skupina dopravit do svého mraveniště (ta se nacházejí na okrajích území) např. larvu, musí na to být tři lidi: chytnou se vzájemně za ruce, jeden z nich drží kartičku a co nejrychleji spěchají do bezpečí.

Na území totiž pobíhají nepřátelé (slunéčka a škvoři – můžou je představovat vedoucí), kteří jakmile nějakého mravence spatří, snaží se ho chytit a sežrat. Chycený hráč (v případě trojic apod. celá skupinka – vedoucímu stačí dotknout se jednoho) musí odevzdat potravu, kterou právě nese, i život a vrátit se do mraveniště pro nový. Pokud se skupina nesoucí potravu roztrhne, musí kartičku pustit a od té chvíle se již chovají jako jednotliví mravenci.

Po uplynutí časového limitu (když je menší území, stačí klidně deset minut) si každá družinka sečte body za zbylé životy + za přinesenou potravu.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Hrála jsem tuto hru s dětma na minulé schůzce a měla takový úspěch,že na dotaz jestli chtěj ještě někdy hrát byla odpověd: Ano a můžeme ted? :-)
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!