Sběr potravy

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 8 až 30
Délka: Do 34 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 30. 12. 2009 v 22.07
Mravenci z různých mravenišť se snaží získat co nejvíce potravy a dopravit jej do domečku, na území bohatém na potravu však číhají i nepřátelé...

Pravidla

Hra dvou či více družin po minimálně čtyřech členech, ideálně by jich mělo být v každé družně alespoň osm. Když jsme to hráli na táboře, měli jsme právě téma „mravenci“ a družinky byly jednotlivé mravenčí kolonie.

Na začátku dostane každá družina padesát lístečků se životy, ty si uloží v mraveništi, každý člen si pro začátek vezme jeden k sobě. Pokud máte skutečně čestné hráče, můžou mít hromádku v mraveništi a když o život přijdou, tak si sami vezmou nový, pokud si jejich poctivostí nejste až tak jisti, měl by v každém mraveništi sedět vedoucí a životy vydávat.

Na území na louce nebo ve snadno průběžném lese se nachází kartičky s různými druhy potravy: semínko (1 bod), mšice (2 body), larva (3 body), housenka (4 body). Bohužel s hodnotou potravy souvisí i způsob její přepravy: když chce skupina dopravit do svého mraveniště (ta se nacházejí na okrajích území) např. larvu, musí na to být tři lidi: chytnou se vzájemně za ruce, jeden z nich drží kartičku a co nejrychleji spěchají do bezpečí.

Na území totiž pobíhají nepřátelé (slunéčka a škvoři – můžou je představovat vedoucí), kteří jakmile nějakého mravence spatří, snaží se ho chytit a sežrat. Chycený hráč (v případě trojic apod. celá skupinka – vedoucímu stačí dotknout se jednoho) musí odevzdat potravu, kterou právě nese, i život a vrátit se do mraveniště pro nový. Pokud se skupina nesoucí potravu roztrhne, musí kartičku pustit a od té chvíle se již chovají jako jednotliví mravenci.

Po uplynutí časového limitu (když je menší území, stačí klidně deset minut) si každá družinka sečte body za zbylé životy + za přinesenou potravu.
Potřeby: kartičky s potravou a životy
Hru přidala: Pampeliška
Zdroj nebo autor: Tábor, Rýchory
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!