Definice II.

Počet hráčů210
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 26 hodnocení75
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zdroj: Helča
Zapsáno:
Zhléhnuto: 6544 krát (3 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, Na ven, K ohni či posezení, Pro zasmání, Slovní, Hra pro učení či vzdělávání
Potřeby: slovník cizích slov nebo odborná kniha
Kdo dokáže vymyslet nejlepší definici neznámého slova a to tak, že ostatní uvěří, že je pravá?

Pravidla

Vedoucí si předem ve slovníku najde dostatečné množství neznámých slov (lze je ale vyhledávat i na místě např. v nějaké odborné knize; my jsme to hráli s asi třicet let starou příručkou k fotografování).

Pak vždy řekne jedno slovo a hráči se snaží na papír napsat co nejdůvěryhodněji znějící definici onoho slova, i když třeba vůbec netuší, co znamená. Vedoucí si pak lístečky vybere a napřeskáčku přečte, mezi nimi i tu pravou, originální (pokud hraje víc lidí, tak nečte všechny, ale třeba jen tři nebo čtyři). Načež každý řekne, o které definici si myslí, že je ta pravá. Ještě lepší je, když to všichni najednou ukážou na prstech, aby se nemohli navzájem ovlivňovat.

Předem se upozorní na to, že definice by měly být krátké a výstižné, aby někdo nespisoval čtvrt hodiny...
 

Alternativní pravidla

: Počítali jsem ještě body, pokud někdo z hráčů uhodl správnou definici má bod, ten kdo slovo našel ve slovníku má bod za každého kdo neuhodl správnou definici a také dostávají body ještě ti, kteří napsali svou definici a někdo z ostatních si myslel, že je to ta správná :-)

Komentáře

: Shánění napůl rozklíčovatelných slov není zdaleka tak jednoduché jak vypadá, případně dávám k dispozici svůj výběr zásobený latinskými příslovími, odbornými definicemi a starověkými výrazy. Kříženo také se hrou "Definice": https://1drv.ms/w/s!AsMhGGacxM_CkwKgxTcmXSnq6pyW a taky tady (barevných divných slov si nevšimnete :): https://1drv.ms/w/s!AsMhGGacxM_CknYzf3DwCIiGxzkr
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!