Mafie

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 0 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 10. 1. 2010 v 05.19
výpalné z obchodů

Pravidla

Oddíly představují mafiánské klany tyranizující město na Sicílii, zabíráním si pro sebe těch nejlepších podniků a obchodů a vybíráním z nich výpalného.


Pomůcky:
- nalepovací životy barevně odlišených pro každý oddíl
- malé kartičky (do ruky) se třemi typy zbraní - boxer/pěst, baseballka, pistole
- větší karty (aspoň 45x20 cm) z tvrdého papíru/lepenky s názvy obchodů/podniků, výpalným a tabulkou se 7-10 políčky pro nalepování barevných životů

V lese jsou rozmístěny na stromech a pařezech karty s názvy obchodů.
Oddíly se rozmístí po okrajích vymezeného hracího pole (postačí přírodně - okraj lesa, lesní pěšiny...) do svých živočišť. Před zahájením hry si každý hráč vylosoje u vedoucího v živočišti jednu ze tří zbraní na malé kartičce a dostane nalepovací život vlastní barvy na hruď.
Hlavním úkolem hráčů je vyhledat v herním prostoru obchody a vlepit do nich svůj život, dokud jsou tam volné políčka.
Při střetu s protihráčem může dojít k souboji vyzváním jedním z nich dotykem. Oba si vzájemně ukáží kartičky se zbraněmi, kde silnější vyhrává (pistol přebije baseballku, baseballka pěst/boxera) a bere poraženému život. Tuto svou kořist si ponechá schovanou v ruce (aby nemátl barvami životů). Souboje se smí zúčastnit pouze hráči s nalepenými vlastními životy na hrudi. Vítěz, s ukořistěným cizím životem (v ruce) se smí nadále pohybovat v herním prostoru a snaží se umístit vlastní život do některého obchodu; další souboj již však nesmí sám vyvolávat. Pokud je však k souboji vyzván někým druhým, může se ho zúčastnit. V případě prohry se může vykoupit místo vlastního života svou kořistí (cizím životem), pokud tento není shodné barvy, jakou má jeho vyzyvatel (tzn. hráč nemůže mít u sebe více životů vlastní barvy).
Kdo nemá svůj život na hrudi,ať již jej vlepil do obchodu nebo o něj přišel při souboji, bezprostředně a co nejrychleji mizí z herního prostoru do svého živočiště, kde si vylosuje novou zbraň a obdrží na hruď nový život. Zde taky odevzdá všechny cizí životy, které ukořistil - vedoucí si poznačí k hodnocení jednotlivců.

Bodování:
Jednotlivci - na počet ukořistěných cizích životů
Oddíly - celkové body za výpalné (kolik nálepek má oddíl na kartě obchodu, tolika násobek bodů/peněz získává z výpalného)
Potřeby: nalepovací životy v barvách oddílů, kartičky se zbraněmi, velké karty obchodů
Hru přidal: dendy
Zdroj nebo autor: motiv převzat podle PC hry GTA
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!