Mafie

Počet hráčů0moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 13 hodnocení76
%

Autor:
Zdroj: motiv převzat podle PC hry GTA
Zapsáno:
Zhléhnuto: 3131 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Bojovka, Chodička / strategická
Potřeby: nalepovací životy v barvách oddílů, kartičky se zbraněmi, velké karty obchodů
výpalné z obchodů

Pravidla

Oddíly představují mafiánské klany tyranizující město na Sicílii, zabíráním si pro sebe těch nejlepších podniků a obchodů a vybíráním z nich výpalného.


Pomůcky:
- nalepovací životy barevně odlišených pro každý oddíl
- malé kartičky (do ruky) se třemi typy zbraní - boxer/pěst, baseballka, pistole
- větší karty (aspoň 45x20 cm) z tvrdého papíru/lepenky s názvy obchodů/podniků, výpalným a tabulkou se 7-10 políčky pro nalepování barevných životů

V lese jsou rozmístěny na stromech a pařezech karty s názvy obchodů.
Oddíly se rozmístí po okrajích vymezeného hracího pole (postačí přírodně - okraj lesa, lesní pěšiny...) do svých živočišť. Před zahájením hry si každý hráč vylosoje u vedoucího v živočišti jednu ze tří zbraní na malé kartičce a dostane nalepovací život vlastní barvy na hruď.
Hlavním úkolem hráčů je vyhledat v herním prostoru obchody a vlepit do nich svůj život, dokud jsou tam volné políčka.
Při střetu s protihráčem může dojít k souboji vyzváním jedním z nich dotykem. Oba si vzájemně ukáží kartičky se zbraněmi, kde silnější vyhrává (pistol přebije baseballku, baseballka pěst/boxera) a bere poraženému život. Tuto svou kořist si ponechá schovanou v ruce (aby nemátl barvami životů). Souboje se smí zúčastnit pouze hráči s nalepenými vlastními životy na hrudi. Vítěz, s ukořistěným cizím životem (v ruce) se smí nadále pohybovat v herním prostoru a snaží se umístit vlastní život do některého obchodu; další souboj již však nesmí sám vyvolávat. Pokud je však k souboji vyzván někým druhým, může se ho zúčastnit. V případě prohry se může vykoupit místo vlastního života svou kořistí (cizím životem), pokud tento není shodné barvy, jakou má jeho vyzyvatel (tzn. hráč nemůže mít u sebe více životů vlastní barvy).
Kdo nemá svůj život na hrudi,ať již jej vlepil do obchodu nebo o něj přišel při souboji, bezprostředně a co nejrychleji mizí z herního prostoru do svého živočiště, kde si vylosuje novou zbraň a obdrží na hruď nový život. Zde taky odevzdá všechny cizí životy, které ukořistil - vedoucí si poznačí k hodnocení jednotlivců.

Bodování:
Jednotlivci - na počet ukořistěných cizích životů
Oddíly - celkové body za výpalné (kolik nálepek má oddíl na kartě obchodu, tolika násobek bodů/peněz získává z výpalného)
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!