Upíři II.

Počet hráčů4moc
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 142 hodnocení82
%

Autor:
Zdroj: Tábor, Rýchory
Zapsáno:
Zhléhnuto: 38518 krát (16 denně)
Parametry: Do místnosti, Do tmy, Honička, Zážitková / inscenační
Potřeby: žádné
Nebožák skrčený tiše pod stolem... Srdce divoce tluče, upírova ruka hledá svou další oběť...

Pravidla

Hra vhodná na večer (když je už opravdu tma) do místnosti, kde se dá celkem schovávat. (My jsme to hráli v jídelně, kde byly nahoře téměř u stropu trámy - výborná schovka, ale po pár hrách už to bylo docela profláknuté. A držet se zuby nehty nahoře zatímco tě za nohy tahají dva upíři taky není nic extra.)

Jeden nebo dva lidi se zvolí upíry a ti opustí místnost. Pak se zhasne a dostatečně zatemní a všichni se poschovávají (během hry ale klidně smějí skrýš opustit - někdy je to dokonce nejlepší). Za chvíli přicházejí upíři - pohybují se s rukama napřaženýma před sebe a vydávají takový mlaskavý zvuk (asi se mi nepodaří jej posat, ale je to něco jako když lákáte psa na dobrotu). Když narazí na někoho, tak jej jemně chytnou za krk a tím se oběť také stává upírem, začne se pohybovat po místnosti a 'mlaskat'. Za nějakou dobu se zase rozsvítí a ti, kdo nebyli chyceni, jsou vítězi.

Být skrčený někde v koutku a slyšet všude kolem pomlaskávající upíry je, ač se to nezdá, docela zážitek.
 

Alternativní pravidla

: Tak mi jsme to hráli tak že si každý vylosoval papírek na kterém bylo napsáno upír nebo člověk. Na papírek se slovem upír byl pouze jeden. Takhle niko nevěděl kdo je kdo. Po dobu cca jedné minuty se všichni šli schovat i upír. Když jedna minuta uběhla upír vyrazil na lov. Člověka proměnil tak že mu zmáčknul rameno a na krk mu fixem nakreslil 2 červené puntíky. Každý hráč má šanci upíra zabít, pokud si najde nějaký dřevěný klacek a vrazí mu ho do srdce, může ze zadu i ze předu a samozřejmě se pouze lehce dotknete upíra tím klackem kde má srdce aby jste mu neublížili. Pokud ale probodnete člověka ten umírá i když mu neprobodnete srdce stačí se dotknout například břicha. Doporučuji hrát ve tmě. Jinak já to hraju s kamarády kolem deváté- večer na starém zarostlém hřišti kam nikdo nechodí...
: Atmosféru můžete zlepšit když ke hře pustíte do repráků nějakou strašidelnou hudbu. Hráli jsme tu hru už mockrát ale s tímto vylepšením to bylo něco úplně jiného.
: My to hráli naopak, schová se jeden, ostatní hledají a mlaskají když někdo najde toho schovaného, schová se k němu
: Hráli jsme to ,ale jinak takto:Tajně se určil upír...Všude se zhaslo a děti se rozutečou po celé klubovně...A psochovávají-včetně upíra...Pak se zařve něco ve smyslu "hrajem" nebo spíše "Upír vychází".....Upír začne se syčením hledat další a když někoho najde udělá jakoby "chramst" nebo takněco a obět zařve a také se stává upírem...A takto to jde až do konce...PS:Je to fakt drsné když na to máte celej dům ,kterej stál ještě za němců a vedle něj temná stodola :D

Komentáře

: Taky jsme už hráli. Fakt bomba hra:cool::papa::alien::hophop: Hodně jsme se u toho nasmáli%-):-):-)%-):-D:ziv::haha::hophop::break::10::10::10::10::10:
: Tady nikdy nevyhrají lidi ;-)
Maximálně se může určit časový limit (empiricky stanovený po několika předchozích kolech) a prohlásit za vítěze ty, které po tomhle limitu přežili.
: no jo ale kolik hráču musí zbýt aby lidi vyhráli :-?
: Hrál jsem to už několikrát a pokáždý to byl fakt mazec!! :-)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!