Babylonská věž

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 4 až 24
Délka: Do 12 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 26. 1. 2010 v 15.31
 
Čtyřčlený tým musí spolupracovat a postavit co nejvyšší věž. Není to ale tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát...

Pravidla

Pro každou skupinku (nejlépe po čtyřech lidech) potřebujeme vyrobit jednoduché zařízení. Na tenkou gumičku uvážeme čtyři provázky (viz přiložený soubor) po zhruba jednom metru. Poté přidělíme týmům po pěti dřevěných kostkách ze stavebnice.

Skupinka se posadí na zem do kroužku (nebo spíše čtverce, když jsou čtyři, že) a každý vezme do ruky konec jednoho provázku. Smí se držet pouze za konec a jen jednou rukou, druhá nesmí vůbec pomáhat!

Uprostřed čtverce je rozptýlených těch pět kostek. Úkolem je vzájemně spolupracovat a pomocí zařízení vždycky chytit kostku, přenést ji doprostřed, tam zas pustit, chytit další, odnést a položit na tu první... a postavit takhle na sebe pokud možno všech pět.

Pokud máme dostatek kostek, můžou hrát současně všechna družstva, kdo z nich postaví věž dřív. Když máme málo vybavení, staví vždy jen jedno družstvo a má tři minuty času, co se jim ve třech minutách podaří postavit, to se počítá.
Potřeby: provázky, gumičky, kostky ze stavebnice
Hru přidala: Pampeliška
Zdroj nebo autor: adaptačko
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!