Den D

Počet hráčů610
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 20 hodnocení70
%

Autor:
Zdroj: televizní pořad
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4386 krát (2 denně)
Parametry: Do místnosti, Pro zasmání, Na inteligenci / paměť, Divadelní / dramatická
Potřeby: makety peněz, jakékoliv předměty jako vynálezy, dlouhé nervy, budou potřeba
aneb jak získat prachy z boháčů...

Pravidla

Hlavní cíl
Získat od pěti boháčů dohromady 20 000 €

Obecně
Určitě každý z vás viděl alespoň jednou v televizi pořad stejného jména. Jde o to, že pár podnikatelů přišlo na takovou půdu, kde čekalo pět bohatých lidí, například Tomio Okamura nebo Ondřej Bartoš. Podnikatelé přinesli nějaký svůj vynález a porotě ho představili. Poté je požádali o peněžní dar oplátkou za procentuelní podíl ze zisku.

Takže hráči se rozdělí nejlépe do dvojic, a vy jim sdělíte, ať si vyberou jednu věc z místnosti, ve které se právě nachází. Teprve potom jim oznámíte, co je vlastně čeká. Tu věc, kterou si vybrali, to je jejich vynález a tuto věc budou představovat. Nechte jim asi půl hodiny na promyšlení výhod, praktického využití a takových věcí. Věřte mi, že se takto dlouhá doba osvědčila, protože první dvojice to měla o mnoho méně propracované než poslední, která na to měla právě asi půl hoďky. Inu, mezitím, co děti budou vymýšlet, běžte do nějaké jiné místnosti, ideálně ve druhém podlaží, a připravte si převleky na pět různých lidí. Lze vymyslet i vtipná jména, jako Olí Znusinudle a tak dále. Napište si vaše výplody na papír jako jmenovky a přilepte na stůl. Pak si jenom připravte makety peněz(my použili ty z dostihů a sázek) a přizvěte první dvojici. Můžete na ně mít různé otázky, jako třeba jestli mají průzkum trhu, jestli mají domluvenou distribuci a tak dále, nám se těch otázek vylouplo hodně. Nakonec jim položte rávěrečnou otázku, a to ať uvedou tři smysluplné argumenty, proč by jim boháči měli ty peníze dát. Pak už jen zhodnoťte jejich výstup a podle svého jim dejte peněz. Ne vždy je nechávejte vyhrát ze soucitu.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Hra mi přijde super.. hrajeme etapovku, kde máme jako platidlo dolary, tak si budou moct vydělat tímto způsobem.. :cool:
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!