Zlatá brána

Počet hráčů1030
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 13 hodnocení76
%

Autor:
Zdroj: vzpomínka z mládí
Zapsáno:
Zhléhnuto: 5461 krát (3 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, Pohybová, Pro zasmání
Potřeby: žádné
Pro prťata

Pravidla

Úvod: Zlatá brána je všeobecně známá dětská říkanka, ale málokdo ví, že je to prastarý obraz posledního soudu, kdy duše prochází zlatou branou do jiného světa a než bude vpuštěna, přetahují se o ni anděl s čertem, dobro se zlem.

Popis: Dva tvoří Zlatou bránu. Pošeptají si navzájem co budou např. za ovoce (jeden je jablko, druhý hruška). Chytnou se za ruce a společně říkají: "Zlatá brána otevřena, zlatým klíčem odemčena, kdo do ní vejde, tomu hlava sejde, ať je to ten nebo ten, praštíme ho koštětem." Ostatní se chytí za ruce a vytvoří hada. Procházejí Zlatou branou. Jakmile zazní poslední slovo "koš-tě-tem", Zlatá brána se zavře (hráči, kteří tvoří bránu dají ruce dolů a uvězní zrovna procházejícího hráče). Pak se ho zeptají, co si vybere, jestli jablko nebo hrušku. Když si vybere hrušku, soupne si před hráče, který byl hruška a tvoří s ním jednu stranu brány. Pak si zase vyberou, co každý hráč bude - např. banán a jahoda a zase společně odříkávají větu: "Zlatá brána otevřena, zlatým klíčem odemčena, kdo do ní vejde, tomu hlava sejde, ať je to ten nebo ten, praštíme ho koštětem." Had se postupně zkracuje. Hra končí, když zůstanou dva hráči, kteří pak zase tvoří novou Zlatou bránu.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: K poslednímu soudu se spíš hodí to, co jsme hráli my jako děti, že se toho, kdo je chycen ptají : Do nebíčka nebo do peklíčka? a podle toho si za někoho stoupne.
: Děkuji mnohokrát..Pro ty moje prcky tady skoro nic není, tohle je snad bude bavit..Jinak pro malinký děti doporučuju dobře známou hru židličky, můžete jim u toho zpívat nebo pouštět z cédéčka..ty naše to hrozně baví :-)
: skvěly konecne neco pro prtata :D :D
: :) konečně tu někdo myslí i na ty nejmenší :-)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!