Lov na vlky

Počet hráčů30moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 3 hodnocení38
%

Autor:
Zdroj: ŠTAFA, Vladimír. Jak na to. Ostrava-Kunčice, 1971.
Zapsáno:
Zhléhnuto: 1733 krát (1 denně)
Parametry: Do terénu, Pohybová, Honička, Bojovka
Potřeby: píšťalky, krepový papír
Lovci musí co nejrychleji zneškodnit všechny vlky.

Pravidla

Tato hra je vhodná do pořádného terénu a pro co nevíce lídí (pro celý tábor). Doporučená velikost hracího území se pohybuje v romezích 1 -2 km čtverečných.

Pokud se tedy hraje na táboře, tak nejlepší oddíl za odměnu bude představovat vlky (například 10 a více vlků) a zbývající členové se vcítí do role lovců (50 a více).

Každý vlk má u sebe píšťalku. Vždy po 3 minutách musí táhle písknout, aby lovce upozornil na místa, v nichž se pohybuje. Na rukávech mají vlci přicvaklé krepové fáborky (či za kalhotami dané šátky) - to představuje jejich život. Vlci odcházejí z tábora asi o 30 minut dříve. Poté vyražejí lovci. Jejich úkolem je vlky co nejdříve vypátrat a zneškodnit. Vlk je ze hry vyřazen, je-li chycen a utržen mu život z jeho rukávu. Po půl hodině (nebo celé hodině, dle počtů hráčů) je lov zastaven. Vítězí ta skupina, které zůstalo nebo získala více životů.
 

Alternativní pravidla

: Dá se hrát v menším počtu také Lov na rysa. Hraje se potmě, rys je jeden, místo píšťalky má baterku a vždy po určité době musí rozsvítit baterku a posvítit kolem sebe. Pak dál zdrhá tmou.. : )

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!