Můstky

Počet hráčů22
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 19 hodnocení49
%

 
Autor:
Zdroj: taková malá knížečka, už nevím, jak se jmenovala
Zapsáno:
Zhléhnuto: 3801 krát (2 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, Stolní / desková / papírová
Potřeby: žádné
Jednoduchá strategická hra pro dva na papíře: hráč se snaží vést mezi čísly spojovací čáru tak, aby znesnadnil další postup soupeři.

Pravidla

Na papír nakreslíme nepravidelně rozmístěných dvacet očíslovaných koleček (viz obrázek). Soupeři pak střídavě spojují čísla – první od jedničky k dvojce, druhý od dvojky ke trojce atd. Čáru se snaží vést tak, aby znesnadnili soupeři další postup. Kdo se totiž dotkne svou novou čárou čáry již nakreslené, má trestný bod. Na tomto místě se ale vytvoří můstek – tudy se pro příště již může beztrestně přecházet. Kdo má na konci více trestných bodů, prohrál.
V těžší verzi se nesmí přecházet přes kolečka s čísly, u menších může mít jeden přidělen lichá čísla, druhý sudá a přes ty přecházet smí.
 

Alternativní pravidla

: Dá se to hrát i s "cvrnkáním" tužky. Tužka se postaví špičkou na papír, jednou rukou se chytí a druhou se do ní cvrnká. Je to pak o trochu těžší.

Když se vynechají ty puntíky, ale jde o to co nejdéle vydržet a neprotnout soupeřovu čáru (začíná se vždy tam, kde končí předchozí čára), vznikne v podstatě papírová variace slavné dosovky Achtung, die Kurve! ("Pozor zatáčka").

Komentáře

: Ha ha, směju se :ziv: :cool:
:
: Hezké :)
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!