Čárovaná

Počet hráčů110
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 56 hodnocení63
%

Autor:
Zdroj: Silent
Zapsáno:
Zhléhnuto: 12919 krát (6 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, Stolní / desková / papírová
Potřeby: žádné
Čára, čára, samá čára...

Pravidla

Počet hráčů: 1 a více (záleží na tom jestli hrajete SP verzi hry nebo MP verzi a potom také na velikosti papíru a počtu barevných tužek).
Princip: Princip hry je založen na tom, že hráč udělá tužkou (propiskou nebo čímkoli jiným co píše) čáru na papíře a na konci této čáry udělá tečku která má v průměru asi 2mm. Další čáru začne táhnout z poslední udělané tečky. První čáru udělá hráč z tečky kterou si zvolil jako svůj startovní bod. Tato tečka může být kdekoli na papíře. Čáru musí hráč táhnout velice rychle. Pokud hráč udělá čáru příliš pomalu musí to uznat sám a odečíst si jeden život („fér plej“). Po každé udělané čáře se hráči střídají.
Mapa (Papír): Jako mapa pro hru vám postačí papír A4 a na něm udělané různé objekty do kterých hráč svou čarou nesmí narazit. Pokud se tak stane hráč si odečítá jeden život. Na sraženém místě udělá hráč křížek a vybere si novou pozici startu (udělá tečku).
Smrt zabitím: Pokud hrajete hru více hráču (MP) tak se můžete pokusit svou čarou přejet poslední udělaný bod druhého hráče. Pokud se vám to povede tak ten hráč si odečte jeden život, na přejetém místě udělá křížek a zvolí si nový startovní bod. Pokud se vám to ale nepovede a narazíte do čáry svojí nebo druhého hráče odčítáte si život vy.
Nový startovní bod: Pokud si hráč má zvolit startovní bod musí si ho zvolit alespoň 5cm od posledního udělaného bodu jiného hráče.
Bonusy na mapě: Na mapách mohou být mimo ruzných čar a klikyháků do kterých hráč nesmí narazit i kolečka do kterých narazit může. Tyto kolečka mají průměr cca 1cm a mají v sobě napsáno velkým tiskacím písmenem písmeno které označuje co se stane když do něj hráč narazí. Když už je bonus proražen jedním hráčem ostatní do něho už narazit nemohou.
- Č – Čára - hráč který do tohoto narazí udělá někde na papíře 2cm dlouhou rovnou čáru přes kterou hráči nesmí přecházet.
- G – Guma - hráč který do tohoto narazí udělá někde na papíře přes jednu čáru dvě 0,5cm dlouhé a 1cm od sebe daleké kolmice. Prostor mezi kolmicemi je pro hráče průchodný.
- S – Střela - hráč který do tohoto narazí udělá ze svého bodu čáru která nesmí procházet čarami a má za úkol trefit jiného hráče. Pokud se hráč trefí, trefený hráč si odečítá jeden život. Na konci této čáry neudělá hráč tečku ale pokračuje od minulého bodu. Hráči přes tuto čáru mohou přecházet. (Aby v tom nebyl guláš doporučuji dělat střely jinou barvou než ostatní čáry.)
- M – Mina - hráč který do tohoto narazí ztrácí jeden život.
- T – Teleport - hráč který do tohoto narazí udělá kdekoli na papíře bod a další kolo pokračuje z něj.
- V – Výhra - hráč který do tohoto narazí vyhrává hru.
Životy: Na začátku hry si všichni hráči udělaji někde ve vymezeném prostoru na mapě nebo na jiném papíře obdelník a do něho tři kruhy. Kdykoliv když přijdou o život zaškrtají si jeden kruh. Pokud už hráč nemá ani jeden kruh nezaškrtaný prohrává hru.
Cíl hry: Zustat jako poslední alespoň s jedním životem nebo narazit do bonusu V.
SP verze hry: SP je zkratka pro Singleplayer to znamená že na této mapě hraje jenom jeden hráč a snaží se projít celou mapou (labyrintem) a dojít do bonusu V a tak vyhrát hru.
MP verze hry: MP je zkratka pro Multiplayer to znamená že na mapě se pohybuje více hráčů. Ti se navzájem snaží zavírat se čarami střilet se střelami atp. a to z toho důvodu aby na mapě zůstali jako poslední a vyhráli tak hru.
Modifikace hry: Hru Čárovaná je možno hrát také v různých módech (modifikacích) já vám zde představím jenom Collection mode což znamená zbírání ale můžete si vymyslet další.
- Collection mode – Hra v Collection módu funguje podle normálních pravidel ale na herní mapě je ještě jeden bonus. Kruh a v něm napsané číslo 1. Toto číslo reprezentuje 1 coin (peníz) a pokaždé když do tohoto hráč narazí udělá si někde na jiném papíře nebo na vymezené ploše mapy číslo jedna, když narazí do dalšího tak ho k němu přičte. Za tyto nazbírané coiny si může něco koupit. Věci které je možné koupit a jejich cenu určuje ten co vytvořil mapu nebo se na tom hráči dohodnou. Tyto věci se nápíšou někam na jiný kus papíru. Věcí na koupení může být hodně, např. koupit jeden život nebo koupit a hned použít střelu, čáru atd.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: my jsme to hrali kdysi s obyc pastelkama, ze jsme je jednim prstem drzeli kolmo k papiru a pak kdyz clovek rychle zatlacil ze strany, tak se tuzka nekam rozjela... a podle toho, jak silne a tak, tak tim smerem a tak daleko...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!