Čárovaná

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 1 až 10
Délka: Do 34 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 6. 6. 2010 v 13.27
Čára, čára, samá čára...

Pravidla

Počet hráčů: 1 a více (záleží na tom jestli hrajete SP verzi hry nebo MP verzi a potom také na velikosti papíru a počtu barevných tužek).
Princip: Princip hry je založen na tom, že hráč udělá tužkou (propiskou nebo čímkoli jiným co píše) čáru na papíře a na konci této čáry udělá tečku která má v průměru asi 2mm. Další čáru začne táhnout z poslední udělané tečky. První čáru udělá hráč z tečky kterou si zvolil jako svůj startovní bod. Tato tečka může být kdekoli na papíře. Čáru musí hráč táhnout velice rychle. Pokud hráč udělá čáru příliš pomalu musí to uznat sám a odečíst si jeden život („fér plej“). Po každé udělané čáře se hráči střídají.
Mapa (Papír): Jako mapa pro hru vám postačí papír A4 a na něm udělané různé objekty do kterých hráč svou čarou nesmí narazit. Pokud se tak stane hráč si odečítá jeden život. Na sraženém místě udělá hráč křížek a vybere si novou pozici startu (udělá tečku).
Smrt zabitím: Pokud hrajete hru více hráču (MP) tak se můžete pokusit svou čarou přejet poslední udělaný bod druhého hráče. Pokud se vám to povede tak ten hráč si odečte jeden život, na přejetém místě udělá křížek a zvolí si nový startovní bod. Pokud se vám to ale nepovede a narazíte do čáry svojí nebo druhého hráče odčítáte si život vy.
Nový startovní bod: Pokud si hráč má zvolit startovní bod musí si ho zvolit alespoň 5cm od posledního udělaného bodu jiného hráče.
Bonusy na mapě: Na mapách mohou být mimo ruzných čar a klikyháků do kterých hráč nesmí narazit i kolečka do kterých narazit může. Tyto kolečka mají průměr cca 1cm a mají v sobě napsáno velkým tiskacím písmenem písmeno které označuje co se stane když do něj hráč narazí. Když už je bonus proražen jedním hráčem ostatní do něho už narazit nemohou.
- Č – Čára - hráč který do tohoto narazí udělá někde na papíře 2cm dlouhou rovnou čáru přes kterou hráči nesmí přecházet.
- G – Guma - hráč který do tohoto narazí udělá někde na papíře přes jednu čáru dvě 0,5cm dlouhé a 1cm od sebe daleké kolmice. Prostor mezi kolmicemi je pro hráče průchodný.
- S – Střela - hráč který do tohoto narazí udělá ze svého bodu čáru která nesmí procházet čarami a má za úkol trefit jiného hráče. Pokud se hráč trefí, trefený hráč si odečítá jeden život. Na konci této čáry neudělá hráč tečku ale pokračuje od minulého bodu. Hráči přes tuto čáru mohou přecházet. (Aby v tom nebyl guláš doporučuji dělat střely jinou barvou než ostatní čáry.)
- M – Mina - hráč který do tohoto narazí ztrácí jeden život.
- T – Teleport - hráč který do tohoto narazí udělá kdekoli na papíře bod a další kolo pokračuje z něj.
- V – Výhra - hráč který do tohoto narazí vyhrává hru.
Životy: Na začátku hry si všichni hráči udělaji někde ve vymezeném prostoru na mapě nebo na jiném papíře obdelník a do něho tři kruhy. Kdykoliv když přijdou o život zaškrtají si jeden kruh. Pokud už hráč nemá ani jeden kruh nezaškrtaný prohrává hru.
Cíl hry: Zustat jako poslední alespoň s jedním životem nebo narazit do bonusu V.
SP verze hry: SP je zkratka pro Singleplayer to znamená že na této mapě hraje jenom jeden hráč a snaží se projít celou mapou (labyrintem) a dojít do bonusu V a tak vyhrát hru.
MP verze hry: MP je zkratka pro Multiplayer to znamená že na mapě se pohybuje více hráčů. Ti se navzájem snaží zavírat se čarami střilet se střelami atp. a to z toho důvodu aby na mapě zůstali jako poslední a vyhráli tak hru.
Modifikace hry: Hru Čárovaná je možno hrát také v různých módech (modifikacích) já vám zde představím jenom Collection mode což znamená zbírání ale můžete si vymyslet další.
- Collection mode – Hra v Collection módu funguje podle normálních pravidel ale na herní mapě je ještě jeden bonus. Kruh a v něm napsané číslo 1. Toto číslo reprezentuje 1 coin (peníz) a pokaždé když do tohoto hráč narazí udělá si někde na jiném papíře nebo na vymezené ploše mapy číslo jedna, když narazí do dalšího tak ho k němu přičte. Za tyto nazbírané coiny si může něco koupit. Věci které je možné koupit a jejich cenu určuje ten co vytvořil mapu nebo se na tom hráči dohodnou. Tyto věci se nápíšou někam na jiný kus papíru. Věcí na koupení může být hodně, např. koupit jeden život nebo koupit a hned použít střelu, čáru atd.
Hru přidal: Silent
Zdroj nebo autor: Silent
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!