Cukr káva limonáda / Na trapery

Počet hráčů530
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 46 hodnocení50
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 6421 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: žádné
Kdo se hne je synem smrti... klasická dětská hra

Pravidla

Hra známá snad fšem dětem například ze školní družiny, možná i pod názvem ve kterém figurují ovečky či co:)

Ke hře potřebujeme prostor alespoň tak 30 krát 10 metrů. Jeden vybraný jedinec se postaví na konec hřiště a ostatní jsou na druhém konci. Vždy, když se ten jeden otočí, tak zbytek se snaží dostat co nejblíže k němu tak, že když se otočí jedinec nazpět tak fšici stojí naprosto nehnutě. V případě, že někoho uvidí v pohybu, tak se vrátí na začáteční čáru. Tak se proces opakuje do doby, než se někdo toho jedince dotkne, aniž by byl předtím viděn. Je na každém zvlášť, jakou taktiku si kdo zvolí. Jestli bude riskovat a spěchat, či jestli pujde pomalinku ale jistě bez toho, aniž by byl viděn v pohybu...

(pozn.: Původní verze, ta nejinfantilnější, počítá s tím, že potom, co se pozorovatel otočí, musí odříkat alespoň 'cukrkávalimonádačajrumbum' a teprve pak provést další smrtící otočení.)

Jaroslav Foglar tuto hru několikrát uvádí ve svých dílech, nazývá ji však 'Na trapery'.
 

Alternativní pravidla

: my jsme to hrávali ještě navíc s rozesmíváním, že ten, co říkal cukr káva limonáda....mohl po té co se otočil rozesmívat své spoluhráče dostávající se k němu...pokud se pohli, museli jít na začátek a cestu absolvovat znovu:)
: Pro gafinos - My tomu říkáme Vietnam...
: Lepší to je hrát na rozsáhlém uzemí v nepřehledném terénu. Hráč, který "hlídá" jednou pískne, zavře oči a počítá do tří, pískne 2× a oči opět otevře, sleduje terén a snaží se někoho vidět, ať se hejbe nebo ne, to je fuk. Když někoho uvidí řekne jméno a ten musí jít zpátky na startovní čáru, která je vzdálena třeba 100m. Po libovolné době "hlídač" opět zavře oči a 1× pískne. V našem oddílu je to VELMI oblíbená hra. P.S. nejlepší je to hrát v kempu v českém ráji přímo pod Troskama, je tam terén absolutně úžasnej!!! Jmenuje se to tam "Svitačka" doporučuju ;) :cool::10: a taky si tam můžete vzpomenout na náš oddíl, tam jsme ho založili :pivko: %-):haha:

Komentáře

: vidličky , lyžičky , nože ....
: tuto hru hráváme ještě jako cukr káva barikáda....to se zase jeden postaví na kraj třeba tělocvičny ..po tělocvičně se rozestaví barikády ze žíněněk, laviček ,koz,švédských beden(prostě všeho co v tělocvičně najdete) a hráči se musí k tomu co říká cukr káva barikáda čaj rum bum dostat tak aby ho neviděl...to znamená plížit se za barikádáma...nevím jestli jste to pochopili pokus tam byl:-))
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!