Pamatovák

Počet hráčů2050
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 17 hodnocení78
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 5321 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: papíry, potřeby na uchycení papírů např. na kmen stromu (připínáčky)
Několik skupin dětí spolu zápasí o to, kdo jako první správně sestaví tajenku z papírů, které jsou připevněny na stromech v lese.

Pravidla

Tato hra se nejlépe hraje u nějakého srubu poblíž lesa. Nejprve rozdělte děti na 2-4 skupiny po cca 7 až 12 dětech. Každá skupina dostane jeden papír, kam bude moci psát vznikající tajenku. Doporučuji papír "rozmřížkovat" a na každou kolonku napsat pořadí písmena v tajence. Než hra začne, rozmístěte v lese na kmeny stromů, na pařezy, pod balvany apod. papíry s viditelným číslem a písmenem. Například 5 B. To označuje, že páté písmeno v tajence je B. Zajistěte papíry tak, aby je nikdo nemohl strhnout nebo ukrýt, občas se stává, že je děti schovávají a ostatní skupiny pak nedokončí tajenku.
Na začátku hry dejte každému dítěti nejlépe tři papírky s čísly. Dejme tomu, že dítě dostane papírky 2, 15 a 9. Tudíž musí v lese hledat papíry s těmito čísly a zapamatovat si, jaké písmeno k jaké číslici patří.
Až bude mít každé dítě tři papírky, na Váš pokyn se hromadně vybíhá do lesa. Tam děti hledají papíry se svými čísly a snaží se zapamatovat písmena. Když je najdou a zapamatují si je (nemusí se vracet hromadně, jako skupina, každý ve skupině se vrací sám), musí se rychle vrátit k místu, odkud vybíhaly (nejlépe srub nebo nějaká chatka). Tam napíšou písmena do mřížky. Hra končí v okamžiku, kdy přibíhá poslední člen skupiny a skupina tak získá poslední písmena do tajenky. Cílem hry je co nejrychleji dospět k této tajence.

Obměna: pokud byste si chtěli zahrát tuto hru s menšími dětmi, můžete místo čísel a písmenek použít třeba barvy a obrázky.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!