Terénní golf

Počet hráčů9moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyNáročná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 46 hodnocení51
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 3940 krát (2 denně)
Parametry: Do terénu, Pohybová, Sportovní, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: PET láhve, tenisáky
Golf v luzích, hájách, kopcích a skalinách s klackem, tenisákem a PET láhvema...

Pravidla

Pokud nemáte finanční prostředky a dostatečně nóbl náturu na hraní skutečného golfu, zkuste tento.

První fází (asi nejnáročnější) je příprava. Budete potřebovat několik PET láhví, které seříznete někde v polovině, takže vzniknou dvě 'jamky' - deset až dvacet takovýchto 'jamek' pak půjdete zahrabat do země či jinak neposunutelně umístit do terénu. Využití kopců, skal, jamek umístěných nad terénem a podobných vychytávek je vítané. Jamky dostanou čísla, je dobré, aby tvořily jakýsi okruh nebo trasu. Každý hráč by s umístěním jamek měl být obeznámen.

Hráči vytvoří týmy, nejlépe asi tak po třech. Určí si mezi sebou pořadí, které je nutno dodržovat, tedy mikdo nesmí hrát dvakrát za sebou. Také si vyrobí jakési 'golfové hole' - stačí malinko opracovat klacek, popř. mu několika hřebíky přibít spodní část. Golfové hole ze samorostů mají, kromě estetické hodnoty, překvapivě vysokou přesnost.

Potom začíná vlastní golf. Každý tým dostane hrací kartu, do které si zaznamenává, kolik ran spotřeboval na odehrání té či oné jamky. Od jamky 1 se hraje přímo na jamku 2 atd. Vítězí tým, který projede všemi jamkami na co nejmenší počet úderů. Na par se nehraje, kdo co dá, tolik dá. Není ale úplně od věci stanovit maximální limit, např. 15 úderů na jamku, po jehož dosažení lze nešťastnou jamku přeskočit a pokračovat dál.

Po ukončení nezapomeňte PET láhve - jamky zas uklidit! :)
 

Alternativní pravidla

: Hele supr je to taky hrát tak že si uděláte jednu tyč a tu pak zabodnete do země jako místo těch pet - lahví a tu tyč pak můžete zabodnout třeba i mezi kameny a hraci pak musí víc přemíšlet jak se té tyče tenisákem dotknout.

Jo a dobrý je třeba určit jestli se bude hrát na rychlost to je kdo se do cíle dotkne vlajky první nebo na přesnost to je dotknout se vlajky na co nejméně úderů :jedi:

Komentáře

: jj máte pravdu je to dobry
: jo fakt to je dobry a to alternativni je fakt mnohem lepsi
: jj je to opravdu hodně dobrá hra a s tim alternitivnim pravidlem je to ještě lepší vyskoušejte to určitě to nebude stráta času :cosi::hura:
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!