Terénní golf

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 9 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Náročná
Zapsáno: 25. 5. 2006 v 16.14
Podobné hry
Golf v luzích, hájách, kopcích a skalinách s klackem, tenisákem a PET láhvema...

Pravidla

Pokud nemáte finanční prostředky a dostatečně nóbl náturu na hraní skutečného golfu, zkuste tento.

První fází (asi nejnáročnější) je příprava. Budete potřebovat několik PET láhví, které seříznete někde v polovině, takže vzniknou dvě 'jamky' - deset až dvacet takovýchto 'jamek' pak půjdete zahrabat do země či jinak neposunutelně umístit do terénu. Využití kopců, skal, jamek umístěných nad terénem a podobných vychytávek je vítané. Jamky dostanou čísla, je dobré, aby tvořily jakýsi okruh nebo trasu. Každý hráč by s umístěním jamek měl být obeznámen.

Hráči vytvoří týmy, nejlépe asi tak po třech. Určí si mezi sebou pořadí, které je nutno dodržovat, tedy mikdo nesmí hrát dvakrát za sebou. Také si vyrobí jakési 'golfové hole' - stačí malinko opracovat klacek, popř. mu několika hřebíky přibít spodní část. Golfové hole ze samorostů mají, kromě estetické hodnoty, překvapivě vysokou přesnost.

Potom začíná vlastní golf. Každý tým dostane hrací kartu, do které si zaznamenává, kolik ran spotřeboval na odehrání té či oné jamky. Od jamky 1 se hraje přímo na jamku 2 atd. Vítězí tým, který projede všemi jamkami na co nejmenší počet úderů. Na par se nehraje, kdo co dá, tolik dá. Není ale úplně od věci stanovit maximální limit, např. 15 úderů na jamku, po jehož dosažení lze nešťastnou jamku přeskočit a pokračovat dál.

Po ukončení nezapomeňte PET láhve - jamky zas uklidit! :)
Potřeby: PET láhve, tenisáky
Hru přidal: Okoun
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!