Lístečky

Počet hráčů20moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 13 hodnocení74
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4178 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Honička, Bojovka
Potřeby: Dva hrnce, nastříhané lístečky
jednoduchá a u nás na táboře velice oblíbená hra

Pravidla

Úplně nejdřív organizátor nastříhá papíry na lístečky velké cca 3x4cm (použít může i nějaké žetony, a pod.) Poté se hráči rozdělí na dva týmy. My pro větší exkluzivitu hrajeme děti proti vedoucím (Přestože to není přiliš početně vyrovnané..). Do jednoho hrnce dáme všechny lístečky a odneseme ho cca 200m od tábora. Přístup k hrnci by měl (hlavně kvůli menším dětem) vést po cestě, případně nějakým ne příliš krkolomným terénem. Kolem hrnce vyznačíme "domeček". Druhý hrnec umístíme doprostřed tábora a taktéž kolem něj vyznačíme "domeček". Úkol je jednoduchý. Po zaznějí signálu děti běží k hrnci s lístečky (tam by měl někdo hlídat) a vezmou si po jednom lístečku. Poté se snaží dostat lísteček do druhého hrnce, který je v táboře. V tom se jim ale snaží zabránit vedoucí, kteří mohou pobíhat všude kolem (mimo domečku). Když se vedoucí dotkne dítěte, to mu musí odevzdat papírek, vydat se pro další a zkusit to znovu. (Povoleno je cokoliv. Od přestírání nezájmu, hromadných náletů útočníku i taktizované obrany a vzpomínám si i jak zkorumpovaný vedoucí-přeběhlík dovezl děti s lístečky až do domečku v kufru auta) Po předem stanoveném časovém intervalu (Obvykle 20-30minut) se odpíská konec a strany se vymění. (Mezitím se samozřejmě ještě spočítají donesené lístečky.) Který tým donesl do hrnce víc lístečků, vyhrál. Nutno podotnout, že téměř vždy vyhráli děti nad vedoucími, ale všichni si to užili. Jestli chcete ještě nějak děti povzbudit, můžete vyhlásit cenu. (Například kdo prohraje, bude mýt po večeři celému táboru ešusy)
 

Alternativní pravidla

: Boží hra, hrajeme na táborech většinou 80 dětí na 15 vedoucích
děti soutěží za své oddíly (+- 10 dětí v oddílu)
na konci je v miskách (dle počtu oddílů) rozstříhán papír A4 na přibližně 30 lístečků s nějakým úkolem, nebo zprávou do celotáborovky (psané třeba morseovkou nebo jinou šifrou)
vyhrává tým, který dříve složí celou A4 a splní úkol
hra je u nás velmi oblíbená, hrajeme ji pravidelně každý rok :hura:
: Hrajeme to jako "podvečerní" hru, tj. za soumraku, hráli jsme to i jako nočku... a říkáme jí Veverky a kuny :)

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!