Na usmrkance

Počet hráčů210
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 13 hodnocení76
%

Autor:
Zdroj: Velká kniha her
Zapsáno:
Zhléhnuto: 3317 krát (2 denně)
Parametry: Do místnosti, Na postřeh / šikovnost, Stolní / desková / papírová
Potřeby: barevné figurky; pinpongový míček
Staneš se generálem, který dokáže rozmístit své vojsko tak, aby jeho voják zůstal na bojišti jako poslední?

Pravidla

Na jednom konci stolu (zhruba v jedné třetině) je nakreslená bílá křídová čára, označující hranici bitevního pole. Na druhém konci stolu pak místo, odkud se bude střílet. Každý hráč dostane několik (zpravidla 3-5) figurek jedné barvy. Je nutné, aby figurky jednotlivých hráčů byly odlišitelné, proto z nedostatku různých barev dáváme některým figurkám navíc papírové límce či pláště. Pak hráči postupně kladou po jedné svoje figurky na bitevní pole. Rozmístit je mohou naprosto libovolně. Když jsou figurky rozmístěny, začíná vlastní bitva. Z označeného místa na druhém konci stolu cvrnkají hráči pinpongovým míčkem směrem na bitevní pole a snaží se povalit nebo srazit ze stolu figurky soupeřů. Povalená nebo sražená figurka je mrtvá a je odstraněna pryč. Cílem je, zůstat na bojišti sám. Jak jste jistě poznali, problém je, že na bojišti jsou i vlastní figurky každého hráče a tedy dochází k situacím, kdy si někdo po pečlivě mířené střele, srazí vlastní figurku.
 

Alternativní pravidla

: Místo figurek hrát jednoduše s lidmi ;-)
a házet můžete pěnovým míčkem

Komentáře

: My jsme místo figurek používali kramlíky (kolíky na prádlo). Do kramlíku si každý vložil lísteček se jménem a postavil ho na nožičky (ty delší konce). Děcka se u toho fakt bavily.
: Figurek bývá zpravidla málo, jako doprovodnou aktivitu doporučuji jejich výrobu z papíru. Papírek zhruba 6x3cm, na kratší straně uprostřed zastřihnout cca 0,5-1cm a vzniklé nožičky ohnout o 90° každou na jinou stranu. + pochopitelně autoportrét, ať víme, na koho střílíme!
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!