Ponožková

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 10 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 26. 12. 2010 v 19.36
Hra pro boj oddílů, kde má každý za úkol nashromáždit co nejvíce párů ponožek, dle níže uvedených pravidel.

Pravidla

Od každého účastníka této hry se předem vyberou 2 páry nejlépe čistých ponožek.

Příprava: Mezi dvě tyče (my jsme použily fotbalovou bránu) se navážou pod sebe provázky, abychom na ně mohli pověsit všechny ponožky. Ponožky připevníme na šňůry kolíčky (kvůli možnému větru) tak, aby nebyly dvě stejné do páru vedle sebe (tzn. libovolně, jak nám přijdou pod ruku).

Jednotlivé oddíly se postaví vedle sebe do vzdálenosti asi 30-50m od ponožek a na povel jednoho z vedoucích se vystartuje. Vybíhá vždy jeden člen oddílu, který vezme jakoukoliv ponožku a běží s ní zpět ke svému oddílu. Tam ji předá dalšímu členovi oddílu a ten se snaží co nejrychleji najít ponožku do páru. Jakmile se mu povede ponožku najít, běží ke svému vedoucímu, který uvidí jestli jsou obě ponožky stejné a zkontroluje jestli je táborník správně složil. Poté dá povel dalšímu členovi svého oddílu, že může vyběhnout. A pak je to pořád dokola až na šňůře nevisí žádná ponožka. Vyhrává to družstvo, které u svého vedoucího shromáždí nejvíc párů ponožek.

Může se také stát, že dva táborníci (každý z jiného oddílu) hledající ponožku do páru, drží oba v ruce stejnou ponožku. Zmocnit se jí může ten z nich, který si toho dříve všimne a tomu druhému ji prostě ukradne. Ten, co byl okraden, se jednoduše vrátí s prázdnou a vybíhá další.

Rada: Nejlepší je vybrat od táborníků barevné nebo vzorované ponožky, jelikož se hra výrazně zrychlí jednodušším hledáním druhé ponožky do páru. Jestliže vyberete od účastníků např. bílé ponožky, budou se dětem hůře hledat a strávíte na hřišti mnohem více času.
V případě, kdy zjistíte že vás tlačí čas, můžete jednoduše hru ukončit jasným signálem a nebo udělat přestávku a hru dohrát později.

Nejlepší na tom je, že při vracení ponožek zpět svým majitelům se vždy najde jeden nebo dva páry, které nikomu nepatří :)
Potřeby: provaz, kolíčky, ponožky
Hru přidal: vodník
Zdroj nebo autor: http://her.unas.cz/index2.php?akce=detailhry&hra=47
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!