Stíhačky

Počet hráčů16moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 10 hodnocení43
%

Autor:
Zdroj: http://her.unas.cz/index2.php?akce=detailhry&hra=57
Zapsáno:
Zhléhnuto: 3957 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, Honička, Bojovka
Potřeby: žádné
Abnormálně vysilující běhačka pro boj mezi oddíly.

Pravidla

Tato běhací hra se hrála jen jednou a pak padlo klasické ,,už nikdy!" Kdo ji zažil, na to nikdy nezapomněl :)

Na louku se umístí 4 kolíky do čtverce. Každé družstvo si stoupne k jednomu z nich. V družstvu se posléze vytvoří dvojice a to systémem nejmenší s největším a tak postupně až k přibližně stejně vyrovnané dvojici. V případě lichého dle dohody se vytvoří například trojice, která se navzájem prostřídává (jeden vždy neběží).

Vždy jedna dvojice z družstva se nachystá ke kolíku od kterého pak na hromadný start vyrazí a postupně obíhá z vnějšku celý čtverec dokola. Po oběhu kola předávají plácnutím štafetu další dvojici nachystané u kolíku a celé družstvo se tak postupně střídá v obíhání po celou dobu časového limitu (5-10 minut dle výkonosti jedinců).
Za každý oběh kola získává družstvo 1 bod.

A proč stíhačky?

Za každé předběhnutí jiné ,,stíhačky" získává oddíl další bod.

Doporučuji hru rozdělit na čtyři stejně trvající časové úseky a po každé posunout družstvo o jednu pozici po/proti směru hodinových ručiček. Tím se případně vyeliminují terénní nerovnosti na louce.

Tato hra patří k devastujícím, kdy si šáhnete na opravdové dno sil. Nejdříve plní elánu dobíháte vyčerpanou předchozí stíhačku a při úspěchu se pak 3/4 kola snažíte uniknout nově ,,odpočinuté" stíhačce.
 

Alternativní pravidla

: připomíná mi to naše Člověče, nezlob se... čtverec máme asi menší a běhá se po jednom, uprostřed čtverce se hráči z různých týmů střídají a hází kostkou, kolik padne, tolikrát musí figurka, která je za ten tým nařadě, čtverec oběhnout... a to dobíhání platí stejně jako tady - doběhneš a vyřadíš toho před sebou... který tým má nejdřív všechny figurky v domečku (doběhli svá předepsaná kola) - vyhrál

Komentáře

: Díky! Tuhle hru jsme kdysi s oddílem hráli pod názvem "Drasťárna". Byli jsme na konci tak hotoví, že jsme ji pak nechtěli už nikdy hrát a tak si už několik let nemůžu vybavit pravidla, abych ji naučila svůj nynější oddíl.
Hned ji na schůzce vyzkoušíme! Dáša
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!