Pabouci nafouci

Počet hráčů1530
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 37 hodnocení78
%

 
Autor:
Zdroj: Táborová hra na motiv Hobita, na autora si nevzpomínám, ale byla to brožurka s celým předpřipraveným programem.
Zapsáno:
Zhléhnuto: 7832 krát (4 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Do tmy, Honička, Bojovka
Potřeby: Smršťovací fólie, kahánky,
Napínavá noční hra na motiv knihy "Hobit, aneb cesta tam a zase zpátky" - pavouci chytají trpaslíky a motají je do svých pavučin.

Pravidla

Tuto hru jsme hráli na táboře Hobit. Jakožto noční hru jsme ji uvítali s nadšením, snad se bude líbit i vám ;-)

Legenda
Trpaslíci bloudí Temným hvozdem, jídlo jim došlo, a tak když uviděli ohně elfích hostin, nelenili a opatrně se vydali pro něco k snědku. Nebylo to ale tak jednoduché - mezi nimi a Lembasem* cosi je... osm nohou, osm očí, cvakání kusadel a kradmé kroky... obří pavouci. I oni mají hlad, a tak trpaslíky vítají s otevřenou náručí :-D...

*Lembas - elfský chleba

Počet hráčů
Dá se hrát s celkem libovolným počtem dětí, optimum je ale asi 15-30. K tomu potřebujete "elfa" který sedí u Lembasu, dva snovače (jeden člověk motat fólii opravdu nemůže), někoho kdo bude na Základně vybírat přinešený chléb, a samozřejmě chytače. Jejich počet závisí na počtu a věku trpaslíků - ale mělo by to být 1 pavouk na 2-4 hráče.

Čas na hru
Abych se přiznal, už si nepamatuju jak dlouho jsme pavouky hráli, měli byste to upravit podle toho jak je to bude bavit a taky podle toho kolik máte fólie ;-). viděl bych to tak na 1-2,5 hodiny.

Příprava
Příprava není náročná - potřebujete území (nejlíp v lese ;-)) pokud možno zřetelně ohraničené cestou apod. V něm jsou tři stanoviště - "Základna" - hoří zde svíčka, pochodeň nebo lucerna... Potom Hodovní palouk - i tady je světlo, kromě něj je tu i (nejlíp) stolek s Lembasem, kolem je pak kruh z lana - poloměr tak 2-3 m. A nakonec Pavoučí spižírna - zde je opět zdroj světla, jinak nic. Pokud chcete, můžete vyrobit pavoukům nějaké převleky, ale bude tma, navíc by jim asi bránily v pohybu. Naši pavouci měli volejbalovou síť, a první hození byl docela slušný úlovek ;-)

Hra
A konečně samotná hra. Nejlepší je hráče přivést na místo aniž by cokoliv tušili. Začínají na Základně. Jejich úkolem je dostat se až na Hodovní palouk, tam vzít jeden Lembas (my jsme použili piškoty) a vrátit se zpět. Ach ano, ještě jedna maličkost - při cestě TAM je nesmí chytit pavouci :-D. Koho se pavouk dotkne, je "uspaný jeho jedem" a odnesen/odvláčen/odveden ke "Spižírně". Tam ho přebírají snovači, kteří ho důkladně zamotají do smršťovací fólie. Tím pro něho ale hra nekončí - pokud se mu podaří z folie se dostat, nikdo mu nebrání v cestě zpět na začátek (Spižírna by neměla být od začátku moc daleko), nebo může pokračovat pro Lembas - při tom ho ale pavouci chytat můžou. Pavouci nesmí do ohraničeného kruhu u Lembasu (elfská kouzla je drží mimo něj), ani by se neměli moc přibližovat k Základně.
Hra se hrála na táborové družiny - každá družina = miska na přinesený Lembas.
Při hře můžete dobře sledovat hráče - kdo se bojí a pokřikuje na pavouky ze základny (a že jich bylo), kdo se potichu plíží k cíli, kdo to zkouší proběhnout najednou...

Vyhodnocení
Vítězí družina, která přinesla nejvíc Lembasu.

tipy
Během hry byste měli upravovit počty pavouků, aby se vám nestalo, že každá družina bude mít jeden Lembas (jako nám :-/)
Svazování folií - nejlepší je svázat děcka s rukama v kapsách jako závin, záleží samozřejmě i na věku, ale mělo by se z toho dát (za nějakou dobu) dostat. Nemusíte je věšet na větve, nejlepší je je položit na zem třeba zády ke stromu... ;-)
Je to spíš pro mladší - pro ty kteří se ještě bojí tmy... Roveři by se dali použít jako chytači - mají spoustu sil a bude je to bavit ;-).

Tak, moje první hra tady, snad se bude líbit a na nic jsem nezapomněl...
 

Alternativní pravidla

: My jsme to hráli na louce bez fólie. Většina pavouků běhala sama, já s kamarádkou jsme běhaly s celtou a do toho je chytaly. Nikdy nezapomenu, jak jsme se ze začátku pod ni schovali a pak na ně vyběhly.

Komentáře

: tuto hru vřele doporučuji. Je vhodná pro všechny kategorie a pokud čím víc smršťovačky použijete, tím líp na to budou vzpomínat.
: motivacku jsme zmenili a nebehali po lese ale po louce, nicmene pavouci byli super :)
: Díky, nemohl jsem to najít. a je to tam přímo takhle, nebo je to trochu jinak? Já jsem to někde na netu našel, ale asi jsme to měli upravený ;-)
: Jedná se o sedmou etapu ze sešítku táborové hry hobit od autora Jiřího Choura.
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!