Bitva o Glamdring a Orkrist

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 15 až 40
Délka: Neurčitelná
Příprava: Snadná
Zapsáno: 23. 1. 2011 v 23.01
Parametry: Na ven, Bojovka
 
aneb další hra z Hobita - čistokrevná bojovka se štíty a koulemi

Pravidla

Podařilo se mi najít stránku, kde je celá etapová hra Hobit popsaná - ZDE . Tato konkrétní hra tam ale popsaná není. Přeji příjemnou zábavu...

Legenda: Gandalf s trpaslíky přecházejí Mlžné hory. Jednou v noci je ale napadnou skřeti, a všechny (až na Gandalfa) zajmou. Podaří se jim uniknout a zachránit své vzácné meče?

Počet hráčů: Těžko říct. Z vedoucích potřebujete Gandalfa, skřetího krále a skřetí armádu (tj. klidně i roveři). Trpaslíků může být libovolný počet, ale mělo by to zkrátka být vyrovnané...

Čas na hru: Hra končí, když trpaslíci splní svůj úkol

Příprava: všechno co potřebujete je mít oba meče - získané v etapě se zlobry - jinak podoba záleží na vás. Pak potřebujete lístečky se životy, štíty a spóóóustu koulí :-D Dobré je taky pro skřety udělat nějaké převleky - ti naši měli kromě stylového oblečení i papírové helmy/masky (viz fotky)

Území: My jsme hráli mezi stodolou a chatou a na louce. Potřebujete nějakou trpasličí základnu, kam si budou trpaslíci chodit pro životy, a pak místo kde budou meče - my jsme použili tee-pee - skřeti aspoň nevidí, jestli tam někdo je ;-).

Hra: Začíná takto - skřeti naženou trpaslíky na jejich základnu (třeba stodola), objeví se i král skřetů, nějaký proslov... ponechám na vaší fantazii. Trpaslíci dostanou od Gandalfa instrukce - musí získat zpátky své meče, pak se napijí lektvaru neviditelnosti a mohou utéci. To se lehko řekne žejo, ale venku pořád čeká skřetí armáda... :-D.
Nevím jak jste na tom kdo se štíty a koulemi - pro nás je to samozřejmost při většině bojovek, takže nevím jestli to tu mám vysvětlovat - zkrátka: trpaslíci se musí jít po zásahu nabít zpět do stodoly - tam jim Gandalf předá lísteček, označený barvou (znakem)... jejich družiny. Když je skřet zasáhne, lísteček mu dají. Když je zasažen skřet, jde se nabít ke svému králi - ten je nesmrtelný, takže by do boje měl zasahovat jen občas - když je potřeba vystrašit trochu trpaslíky.
Pokud se nějakému trpaslíkovi podaří ukrást meč, spěchá s ním rychle zpět na základnu, pokud ho ale skřeti při tom vybijí, upustí meč tam kde ho zabili. Trpaslík může nést najednou jen jeden meč. Jakmile jsou oba meče v bezpečí, dostanou trpaslíci lektvar (slabá octová voda) a jsou tak v bezpečí. Ještě před útě...odchodem si vychutnají souboj, při kterém je skřetí král zabit Gandalfem.

Vyhodnocení: na konci se sečte, která družina spotřebovala nejmíň životů, (v přepočtu na hráče) + je tu náležitá odměna pro toho, kdo přinesl meč/e.
Potřeby: Štíty a koule,
Hru přidal: meloun
Zdroj nebo autor: Hráli jsme na táboře Hobit - 2005
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!