Bitva o Glamdring a Orkrist

Počet hráčů1540
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 27 hodnocení71
%

 
 
Autor:
Zdroj: Hráli jsme na táboře Hobit - 2005
Zapsáno:
Zhléhnuto: 3079 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Bojovka
Potřeby: Štíty a koule,
aneb další hra z Hobita - čistokrevná bojovka se štíty a koulemi

Pravidla

Podařilo se mi najít stránku, kde je celá etapová hra Hobit popsaná - ZDE . Tato konkrétní hra tam ale popsaná není. Přeji příjemnou zábavu...

Legenda: Gandalf s trpaslíky přecházejí Mlžné hory. Jednou v noci je ale napadnou skřeti, a všechny (až na Gandalfa) zajmou. Podaří se jim uniknout a zachránit své vzácné meče?

Počet hráčů: Těžko říct. Z vedoucích potřebujete Gandalfa, skřetího krále a skřetí armádu (tj. klidně i roveři). Trpaslíků může být libovolný počet, ale mělo by to zkrátka být vyrovnané...

Čas na hru: Hra končí, když trpaslíci splní svůj úkol

Příprava: všechno co potřebujete je mít oba meče - získané v etapě se zlobry - jinak podoba záleží na vás. Pak potřebujete lístečky se životy, štíty a spóóóustu koulí :-D Dobré je taky pro skřety udělat nějaké převleky - ti naši měli kromě stylového oblečení i papírové helmy/masky (viz fotky)

Území: My jsme hráli mezi stodolou a chatou a na louce. Potřebujete nějakou trpasličí základnu, kam si budou trpaslíci chodit pro životy, a pak místo kde budou meče - my jsme použili tee-pee - skřeti aspoň nevidí, jestli tam někdo je ;-).

Hra: Začíná takto - skřeti naženou trpaslíky na jejich základnu (třeba stodola), objeví se i král skřetů, nějaký proslov... ponechám na vaší fantazii. Trpaslíci dostanou od Gandalfa instrukce - musí získat zpátky své meče, pak se napijí lektvaru neviditelnosti a mohou utéci. To se lehko řekne žejo, ale venku pořád čeká skřetí armáda... :-D.
Nevím jak jste na tom kdo se štíty a koulemi - pro nás je to samozřejmost při většině bojovek, takže nevím jestli to tu mám vysvětlovat - zkrátka: trpaslíci se musí jít po zásahu nabít zpět do stodoly - tam jim Gandalf předá lísteček, označený barvou (znakem)... jejich družiny. Když je skřet zasáhne, lísteček mu dají. Když je zasažen skřet, jde se nabít ke svému králi - ten je nesmrtelný, takže by do boje měl zasahovat jen občas - když je potřeba vystrašit trochu trpaslíky.
Pokud se nějakému trpaslíkovi podaří ukrást meč, spěchá s ním rychle zpět na základnu, pokud ho ale skřeti při tom vybijí, upustí meč tam kde ho zabili. Trpaslík může nést najednou jen jeden meč. Jakmile jsou oba meče v bezpečí, dostanou trpaslíci lektvar (slabá octová voda) a jsou tak v bezpečí. Ještě před útě...odchodem si vychutnají souboj, při kterém je skřetí král zabit Gandalfem.

Vyhodnocení: na konci se sečte, která družina spotřebovala nejmíň životů, (v přepočtu na hráče) + je tu náležitá odměna pro toho, kdo přinesl meč/e.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!