Přes celnici

Počet hráčů1moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 14 hodnocení43
%

Autor:
Zdroj: tábor Vřesovice II.turnus
Zapsáno:
Zhléhnuto: 3545 krát (2 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Na ven, Bojovka, Chodička / strategická, Na inteligenci / paměť
Potřeby: Papírky se zprávou, stopky
Dokážete schovat a úspěšně přenést tajnou zprávu přes celnici?

Pravidla

Motivace: Stanete se tajnými posly, kteří dostali ten nejnáročnější úkol od svého pána. Musejí donést tajnou depeši ke svým spojencům přes znepřátelenou hranici, kterou hlídají nebezpeční celníci.

1. fáze hry: Hráči dostanou papírky s tajnou zprávou velikosti cca 5x10cm (viz odstavec Úprava) a budou mít určitý časový limit, aby tyto papírky schovali na svém těle, oblečení, popřípadě i ve vybavení (baťoh apod).

2. fáze hry: Ve druhé fázi hry se snaží projit přes celní hranici (vhodné použít klasickou závoru na začátku lesních cest), kde se podrobí celní prohlídce. Neboli vedoucí je co nejlépe prohledají.

Pravidla:
- Pro dodržení morálního aspektu hry, mají hráči zakázané schovávat zprávy v okolí intimních částí těla, tj pruh kolem pasu a u dívek kolem hrudi.
- Pro schování zprávy můžou použít jak vlastní tělo, oblečení tak i vybavení, které jim povolíte (například batoh). Musejí však počítat s tím, že jim tyto věci budeme prohledávat. Doporučuji důrazně zakázat, aby si brali sebou peníze, pro případné spory.
- Celníci mají omezený časový limit na prohledávání.
- Také můžete zavést pravidlo, že dvě zprávy nesmějí být ve stejné skrýši.

Úprava hry: Hru můžeme upravovat 3 způsoby. Časovým limitem celníků k prohledávání, velikostí a počtem zpráv a také povolená výbava. Doporučuji při úpravě omezit vybavení, hlavně pak obsah batohů.

Zkušenosti: Hru jsme hráli na II.turnusu tábora Vřesovice 2010 v rámci Krále Artuše. Hra se podařila a dětem se líbila.
Při naší realizaci hry jsme každé skupině (8 dětí), rozdali 5 zpráv ve velikosti 5x10 cm s jednoduchým textem. Skupinky pak měli 30 minut na schování zpráv a po té vycházeli k celnici. Celníků bylo o polovinu méně a měli časový limit 10 minut. Hráčům byl povolen baťoh s obsahem (ironicky do baťohů nacpali moc věcí, dokonce cigarety tam jeden ze starších zapomněl, ale zprávy málo kdy).

Děti bych v žádném případě nepodceňoval. Při naší realizaci jsme nestihli žasnout, jak důmyslné některé skrýše jsou. Nejlepší bylo zašití zpráv do rozbité boty. Další skrýše byli například ve vlasech ke gumičce, do kalhot dole v lemu, kde byl „tunel“ na gumičku, nebo do lemu kšiltovky.
 

Alternativní pravidla

: Co takhle to zkusit v noci a převádět přes hranici lidi?

Komentáře

: V noci s lidmi místo papírků by to nemuselo být špatné Mývale ! :)
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!