Král vysílá do boje

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 10 až 24
Délka: Do 34 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 29. 5. 2006 v 22.15
Tradiční klukovská hra na vzájemné přerážení zápěstí... chci říct o zápolení dvou týmů a prolamování jejich obranných linií

Pravidla

Určí se dva králové, velitelé znepřátelených armád. Ti si rozdělí zbytek hráčů, není však příliš důležité, kdo bude kde, protože se to brzy promíchá. Hráči obou 'armád' se postaví vřad na své linie, tak 10 až 20 metrů od sebe, a chytnou se pevně za ruce.

Král, který je zrovna na tahu (první se určí třeba losem), vyvolá: 'Král vysílá do boje...' a jméno jednoho ze svých bojovníků. Podle jiné (slovenské) verze zní magická formulka 'Kráľu kráľu daj vojačka!'. Každopádně, zvolený bojovník vyběhne ze své řady, zasprintuje směrem na linii nepřítele, vybere si mezeru mezi dvěma protivníky a setrvačností či svojí tíhou se ji pokusí prolomit. Pokud oba vojáci nepřátelské armády vydrží a nepustí se, je útočník zajat, změní stranu a od teď hraje za jiné družstvo. Pokud držení prolomí, smí si oba dva odvést a přidat je do řad válečníků svého krále.
Král může do boje povolat i sám sebe, má ovšem tři životy.

Hra končí, když král neprozřetelně přijde o všechny své životy (třikrát se povolá do boje a neuspěje), vyprší časový limit, který doporučuji přesně stanovit před začátkem hry, nebo až vás to přestane bavit.

Hra je opravdu dosti brutální, zraněných rukou, zápěstí a jiných částí těla vzniká vskutku nadprůměrné množství.
Hru přidal: Okoun
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!