Král vysílá do boje

Počet hráčů1024
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 48 hodnocení46
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4723 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, S násilnými prvky
Potřeby: žádné
Tradiční klukovská hra na vzájemné přerážení zápěstí... chci říct o zápolení dvou týmů a prolamování jejich obranných linií

Pravidla

Určí se dva králové, velitelé znepřátelených armád. Ti si rozdělí zbytek hráčů, není však příliš důležité, kdo bude kde, protože se to brzy promíchá. Hráči obou 'armád' se postaví vřad na své linie, tak 10 až 20 metrů od sebe, a chytnou se pevně za ruce.

Král, který je zrovna na tahu (první se určí třeba losem), vyvolá: 'Král vysílá do boje...' a jméno jednoho ze svých bojovníků. Podle jiné (slovenské) verze zní magická formulka 'Kráľu kráľu daj vojačka!'. Každopádně, zvolený bojovník vyběhne ze své řady, zasprintuje směrem na linii nepřítele, vybere si mezeru mezi dvěma protivníky a setrvačností či svojí tíhou se ji pokusí prolomit. Pokud oba vojáci nepřátelské armády vydrží a nepustí se, je útočník zajat, změní stranu a od teď hraje za jiné družstvo. Pokud držení prolomí, smí si oba dva odvést a přidat je do řad válečníků svého krále.
Král může do boje povolat i sám sebe, má ovšem tři životy.

Hra končí, když král neprozřetelně přijde o všechny své životy (třikrát se povolá do boje a neuspěje), vyprší časový limit, který doporučuji přesně stanovit před začátkem hry, nebo až vás to přestane bavit.

Hra je opravdu dosti brutální, zraněných rukou, zápěstí a jiných částí těla vzniká vskutku nadprůměrné množství.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: My to hrajeme a říkáme tomu "Králi, králi dej vojáčka", a tak jsme u toho měli pár úrazů, ale vlčata jsou prostě nerozbitná :D
: My tuto hru uz nehrame pretoze sa pri nej zlomili 2 kucne kosti...:kladivko:
: My jsme to hrali asi v 5. tride ve skole o prestavkach na zahrade v oddile jsem to hral jen jednou protoze se nekdo malej zranil ale kdyz sm hrali samy "velky" ve skole tak to byla bezvadna hra
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!