Vyzývaná / Placka / Otrokáři

Počet hráčů10moc
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 53 hodnocení48
%

 
Autor:
Zdroj: Dýchánek
Zapsáno:
Zhléhnuto: 9733 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, Honička, S násilnými prvky, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: žádné
Akční hra nenáročná na přípravu tříbící postřeh a rychlost

Pravidla

Hru bych zařadil do rodiny akčních a velmi hratelných her typu kompot, buldoci apod. Hráči se rozdělí na dvě stejně silná (rychlá, mrštná) a stejně početná družstva. Družstva se postaví do dvou řad proti sobě, vzdálenost řad by měla být alespoň 5 metrů, ale spíš něco kolem deseti, prostě aby mezi nimi byl dostatečný prostor na zrychlení. Kapitáni si střihnou, kdo bude začínat. Družstvo, které vyhraje, vysílá prvního hráče, který má za úkol někoho vyzvat.

Každý hráč z vyzývaného družstva (to které v předchozím stříhání prohrálo) musí před sebe natáhnout ruku dlaní vzhůru. Vyzyvatel se přiblíží k nepřátelské řadě a provede výzvu. Ta spočívá v tom, že si vybere tři hráče, které plácne do natažené dlaně. První dvě plácnutí jsou pouze ilustrativní, význam má plácnutí třetí. Tento hráč totiž musí přijmout výzvu a vyzyvatele chytit, dřív, než doběhne na úroveň řady svého družstva.

Pokud se vyzvanému podaří prchajícího hráče chytit, tento se stává jeho a postaví se za něj. Pokud však vyzyvatel uteče, stává se zajatcem naopak vyzvaný a musí se postavit do řady za vyzyvatele. Poté je na tahu druhé družstvo. To může zaútočit na člověka, který má nějaké zajatce a zachránit je, pokud se vyzyvateli podaří včas utéct. Zajatci se vracejí na svá místa a můžou znovu vyzývat.

Vítězí družstvo, které má víc zajatců.
 

Alternativní pravidla

: Hráli jsme jí kdysi ve škole jako hru "Na krále", kdy se neplácalo, ale celá řada se držela za ruce a úkolem vyslaného bylo ruce prorazit. Pokud prorazil, vzal oba proražené hráče s sebou, pokud se mu to nepovedlo, zůstal u jejich družstva. První v řadě byl král, který vybíral kdo z jeho družstva poběží, mohl vyslat i sám sebe, ale v případě, že neprorazil, družstvo prohrálo. Jinak doporučuju, i když to možná vypadá mírně drasticky, vždycky nás to bavilo =o)

Komentáře

: moje oblibena :) hlavne je perfektni sledovat vyvoj deti... kdyz bylo klukum 12, byla jsme rychlejsi, ve 13 jsme se stridali a od 14 nemam sanci a strasne mi davaji sezrat, ze uz je nedozenu :-D
: Je to super hra, v našem oddíle stala oddílovou hrou:) Je při ní vždy strašná sranda! DOPORUČUJI
: My to hrajeme trošku jednodušší, ale v podstatě je to stejné, jenom neplácáme třikrát ale jenom jednou a natahujeme ruce obě a né jenom jednu.
: Janá placka ale tahle hra celkem ujde:tabacek::tabacek::tabacek:
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!