Finská stezka

Počet hráčů0moc
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 57 hodnocení80
%

 
Autor:
Zdroj: Odzkoušeno na několika táborech ;-)
Zapsáno:
Zhléhnuto: 12564 krát (6 denně)
Parametry: Do terénu, Do vody, Pohybová, Zážitková / inscenační
Potřeby: Cokoliv na výrobu překážek
Aneb ani ne tak hra, jako boj o přežití ;-)

Pravidla

Co je to Finská stezka? Měli jste někdy pocit, že dál už nemůžete, že víc už nesnesete, že další překážku nezdoláte? Pak jste možná absolvovali Finskou stezku. Do táborového programu jde zakomponovat různě - u nás to bylo většinou jako útěk - ať už piráti z vězeňské kolonie nebo Vikingové z Novgorodu. Tato hra prověří vytrvalost, sílu a i odvahu každého kdo se jí zůčastní... Kdo nezažil, nepochopí ;-)

Co je to teda Finská stezka? Je to spousta obtížných překážek nepravidelně po sobě jdoucích. Někdy je musíte jen projít, někdy musíte celou cestu nést ve družině těžké břemeno - fantazii se meze nekladou... Je několik základních typů překážek.
Voda - brodění se korytem potoka, podlézání šńůry tak, že se musíte namočit, často tak aby se vaše břemeno nenamočilo, to vše je voda...
Bahno - obdobně jako voda - podlézání pod provázky v půlmetrovém bahně nemá chybu (hlavně když si pak máte třeba lézt po zádech...)
Matička Květena - trní, ostružiní, prolézání kopřivami nebo nejhustším křovím... Při tomhle docela záleží, co máte na sobě...
Prolézání, slézání, lezení - Prolézání úzkou rourou kde nevidíte na konec, lezení na strom(hlavně když ste ještě kluzký od bahna), slézání ze skal a skalek... Většinou je to to jednodušší :-D
Manipulace s břemenem - supr je kolo od auta - to můžete přehazovat přes vysoký provázek, koulet s ním slalom... Stejně tak můžete za sebou tahat kládu na provázku coby burlok...
Zajímavým zpestřením je třeba svázat k sobě dvojice zády - to se to pak prolézá rourou ;-)

Přikládám i pár foteček... ;-)
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: je to parádní hra a vždycky jsem si ji užila v bahně, ve vodě v odpadní rouře, ostružinách..... no přesně tak jak to má být a to jsem holka :)
: já jsem to hrál na táboře a toto hru jsme hráli a museli jsme přitom být bosí bylo to hrozně nepříjemné.
: Hrajeme pravidelně ale ne v takto náročném terénu...hold všude se bahna a potoků nedostáva :) ale je to super!
: hrála jsem, hrálo nás hodně holek, vlastně to bylo půl napůl, a několikrát za jeden dvanáctidenní "tábor", pokaždé s jinou omáčkou, nicméně potok (v kompletním oblečení a obutí) a podobné "vychytávky" byly na programu denně =) vřele doporučuju, docela dobře se přitom posouvaji hranice =)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!