Marco Polo

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 0 až 6
Délka: Do 34 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 6. 3. 2011 v 22.38
Jaké je to, plavit se po moři a objevovat nové země?

Pravidla

Uplně čerstvá hra, dnes sem ji vymyslel, zahrál a teď ji ještě napíšu.

Libreto: "Hola hej, všichni odvážní námořníci na palubu, za soudek rumu objevíte svět!"

Ze všeho nejdříve si vytvoříme mapu všech moří. U nás vypadala tak, že vprostřed papíru byla zakreslena klubovna, na mapě označena jako Evropa, na sever od ní je starý bazén, na mapě označen jako Mariánský příkop. Prostě a jednoduše by na mapě mělo být něco, co usnadní orientaci.

Je potřeba si zahrát na Stvořitele... ještě před hrou se na různých místech vytvoří pevnina, mně samotnému jako nejjednoduší volba přišlo vytvořit různé elipsotvary z lana v okolí klubovny tak, abych je mohl zakreslit do mapy. (Na šest hráčů jsem měl sedm ostrovů). Když mám ostrovy hotové, zanesu si jejich polohu a přibližný tvar do své mapy aby jejich poloha odpovídala přibližné poloze na mapě, tzn. ostrov ve tvaru srdce na sever od klubovny nebudu zakreslovat jako kruh západně od klubovny.

A teď už samotná hra. Rozdělíme hráče na skupiny. Každá skupina dostane svou slepou mapu (taková na které je zakreslena Klubovna a plot jako Golfský proud například..ale není zde ani zmínka o ostrovech). Koráb pro celou skupinku představuje lano, provázek, cokoli čím se celá jedna posádka omotá a všichni sou jakoby v lodi, po celou hru nesmí ani jeden z hráčů opustit smyčku. Na znamení všechny lodě vyrazí na širý oceán. Jakmile některá posádka objeví ostrov, zakreslí si jej do mapy a vrátí se zpět do Evropy za vedoucím hry, kterému ukážou nový ostrov na své mapě a dají tomuto ostrovu nějaké jméno. Vedoucí hry si toto poznačí do své mapy, kde už má všechny ostrovy zaznačené a pokud přijede jiná posádka s tím samým ostrovem, už na něj nemají nárok neboť ho jako první objevila jiná skupina. V Evropě se nemusí dovědět, že je u toho ostrova už někdo předběhl, to zaručí napětí a nejistotu až do konce hry.

Do hry můžeme přidat akční prvky tak, že posádce dáme životy a na vodu vypustíme vedoucí jako piráty a mořské bouře.

Vyhrává skupina, která dokázala jako první najít a zaznačit nejvíce ostrovů.
Potřeby: Lana, provázky, lístečky jako životy
Hru přidal: Brďo Ayhuazca
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!